FILOZOFIE PROJEKTU


Bye-Bye-Perfect-protest-sign_NEW 


ORGANICKÉ INGREDIENCE  &  RECYKLOVATELNÉ OBALY  &  CRUELTY FREE

EVOLUCE KOSMETIKY ZAČÍNÁ V LÍČÍRNĚ

 

 

1. VYBRALI JSME TY NEJČISTŠÍ A NEJVÍCE ZODPOVĚDNÉ ZNAČKY, ZA JEJICHŽ SLOŽENÍM SI STOJÍME. 

Naše hlavní vizážistka a jedna ze zakladatelek projektu Líčírna, Veronika Milá, roky studovala složení a díky tomu ví, že nikdo na světě nedokáže zhodnotit a vyznat se v 90 000 látkách, které chemický průmysl vytvořil. Látky působí koktejlově a není v lidských silách zajistit jejich stoprocentní bezpečnost. "Pokud mi nikdo není schopen říci, jak na mě látky mohou působit, volím zdravý rozum a předběžnou opatrnost a nebudu je využívat vůbec. Mnohem víc mě ale při mém studiu udivilo, jak rychle jsme zapomněli na původní přírodní ingredience, které naše tělo vyživují, uzdravují a omlazují. Proto jsme vybrali ty nejlepší značky, ve kterých je život sám. Složení, které tu bylo po tisíce let všude okolo nás a kterému naprosto důvěřuji", říká Veronika.


2. NAŠE IDEA JE VYTVOŘIT ŽIVÝ, KREATIVNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROSTOR S ORGANICKOU KOSMETIKOU, PROFESIONÁLNÍMI VIZÁŽISTY A LOKÁLNÍMI DESIGNÉRY.

Naším posláním je změnit způsob, jakým lidé přemýšlí o složkách a produktech, které si dávají na své tělo. Připravili jsme pro vás zajímavý koncept a tím je designové, příjemné místo plné úžasných výrobků a upřímných odborníků. Koncept, který se snaží vysvětlovat rozdíly mezi dobrými a špatnými chemickými látkami a který vám tak pomůže pochopit, jaká značka je nejlepší jak pro vás, tak pro zemi. Prostor žije workshopy a pop-upy. Můžete se těšit na lokální designéry vytvářející šperky, vázy, textil, či pečující kosmetiku. Na profesionály z oboru vizážistiky, aromaterapie, DIY, udržitelné módy. Chceme, aby to v Líčírně prostě ŽILO!


3. RESPEKTUJEME VEŠKERÉ NÁZORY A S NIKÝM NEBOJUJEME. JE NÁM JASNÉ, ŽE ZMĚNA UVAŽOVÁNÍ JDE VĚTŠINOU RUKU V RUCE SE ZMĚNOU ŽIVOTNÍHO STYLU A DOST ČASTO I CELÉHO POHLEDU NA SVĚT A ŽIVOT. A TO VŠE CHCE ČAS!

Sami jsme na tuto cestu nastoupili poměrně nedávno a postupně se učíme pracovat s přírodou a jejími materiály. I když tu přírodní materiály existují tisíce let, až teď se nám plně dostávají i do pečující a dekorativní kosmetiky a do produktů, kde byly dříve zastoupeny jen výjimečně. My se s nimi musíme naučit pracovat a to s sebou nese i riziko, že nám to párkrát někde nevyjde a nedej bože se rozmaže rtěnka nebo oloupe lak na nehtech :-). Vše chce svůj čas a stejně jako když jeden systém končí a nastupuje nový, musí ještě po určitou dobu fungovat společně. A vyhazovat či zbavovat se všeho, co považujeme za škodlivé, je hloupé, stejně jako ignorovat varování, že chemie tělu opravdu neprospívá. 


4. VŠE, O ČEM MLUVÍME A S ČÍM PRACUJEME, JE PLNĚ V SOULADU S PŘÍRODOU, ZVÍŘATY I S NÁMI SAMÝMI.

Naší snahou je podávat informace týkající se jen těch produktů, u kterých je garantovaný jejich čistě přírodní nesyntetický původ a zodpovědná práce s bylinami, květinami, ovocem, oleji, minerály a dalšími ingrediencemi. Nepodporujeme značky, které testují své produkty na zvířatech. Snažíme se vybírat značky s recyklovatelnými obaly nebo vyměnitelným obsahem. Vše zodpovědně prověřujeme, zjišťujeme kvality a nedostatky produktů a debatujeme s vámi o všem, co by mohlo přispět k rozkvětu kosmetiky a její plné transformaci na čistě přírodní a pečující bázi.


5. NEPODPORUJEME PŘERETUŠOVANÉ TVÁŘE, NAFOUKLÁ PRSA, ZMENŠENÉ ZADKY NEBO VYHLAZENÉ VRÁSKY! 

A proč? Protože tímto směrem jsme si to již zkusili a je vidět, že to vede jen ke zkreslenému pohledu na lidské tělo. Věčná nespokojenost většiny žen (nezávisle na jejich věku) a neustálé pokušení být jako ta modelka z obálky, respektive jako někdo, kdo ve skutečnosti neexistuje a jehož vzhled je jen zásluhou mnoha hodin práce ve photo-shopu. Jako výzvu vnímáme kvalitní fotografie a fotografy, co umí retušovat jen tak, jak mu póza a světlo dovolí, a vše ostatní je prostě naše autentické já. Pokud se s tím vyrovnáme a začneme se mít více rádi, nikdy nás věk ani konfekční velikost, co nezapadá do pomyslné dokonalosti neexistujícího světa módních časopisů, nevyvedou z míry.

 


6. VŠE, CO SE U NÁS DOZVÍTE NEBO SE ZDE DOČTETE, POCHÁZÍ PŘEDEVŠÍM Z VLASTNÍCH ZKUŠENOSTÍ PŘI PRÁCI S PRODUKTY A Z VLASTNÍCH INFORMAČNÍCH ZDROJŮ, KTERÉ JSME CO NEJSVĚDOMITĚJI VYBRALI.

Všechny značky v Líčírně podrobujeme nejrůznějším zkouškám. Jsou testovány i během focení, natáčení nebo přímou aplikací na naši pleť. "Každá pleť je individuální a tak je možné, že to, co nefunguje u nás, může zafungovat jinde. Proto se postupně pokoušíme najít co nejvyváženější informace a doporučení vycházející jak z mých vlastních zkušeností, tak i ze zkušeností mých přítelkyň - a to nejen z vizážistického okruhu, ale i od normálních uživatelek kosmetiky - tedy mých kamarádek a běžných spotřebitelek", vysvětluje Veronika Milá.

7. LÍČÍRNA SDRUŽUJE A PROPOJUJE ORGANICKÉ KOSMETICKÉ FIRMY A PRODUKTY. JSME PŘIPRAVENI JE PODPOROVAT A ZDOKONALOVAT SE VE SPOLEČNÉM TVOŘENÍ.

 

 

 

   

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.