AKTUÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA NA OBOU PRODEJNÁCH: PONDĚLÍ - PÁTEK 9 - 19:00, DOPRAVA ZDARMA OD 1 800,- KČ / 80, - EURO.

ÚVOD DO SVĚTA CLEAN BEAUTY

giud1

 

 

Mnohé studie nezávislých vědců říkají, že chemie v prostředí, stravě i kosmetice může způsobovat vážné problémy našemu tělu i přírodě. Jiní se snaží vyvrátit jejich tvrzení tím, že v malém množství chemie neškodí. Je jasné, že chemie měla a má svůj význam a věřím, že se dá využívat i pozitivní cestou. Bohužel nadměrné využívání v kosmetických produktech, jídle či oblečení se ukázalo jako špatná cesta.

Až 90% syntetickách látek nebylo dostatečně prozkoumáno. Teprve v posledním desetiletí se postupně prosazují povinné oficiální přihlašovací testovací postupy, takže se v podstatě neví, co naprostá většina chemikálií v lidském těle způsobí. Dá se říct, že vše vypadá jak velký pokus na lidské populaci a kupující jen zřídka tuší, jak vysoká zdravotní rizika mnohé látky vykazují.  

 

text6 kopie 

 

 

 

 

 

 

 text8

 

PŘES KŮŽI SE DO KREVNÍHO OBĚHU VSTŘEBÁ AŽ 60 % APLIKOVANÝCH LÁTEK

 

struktura-koze-cz-sf4ek_pageMnoho látek se skrze kůži dostane přímo do krve a můžou se v těle usazovat a napáchat tak velké škody. Nemluvě o koktejlovém efektu, kdy se různé druhy chemických látek navzájem posilují a můžou škodit okamžitě. A teď se dostáváme k tomu, zda, i když je množství chemikálie v produktu ,,málo'', máte ponětí o tom, kolik takových produktů "s málem" ku příkladu Ethylenglykolu používáte? 

Kůže má mnoho funkcí: Zajišťuje ochranu před vnějším prostředím, zejména před fyzickými, chemickými a dalšími vnějšími útoky  Vylučuje toxické látky a plyny z těla, často signalizuje vnitřní problémy těla

Množství vstřebaných látek je značně ovlivněno zdravotním stavem pokožky. Zatímco zdravá kůže vstřebá menší množství, poškozená kůže má velké resorpční schopnosti, což může vést k velkému průniku látek do těla, rozvoji infekcí apod. Tímto způsobem může do těla proniknout až 60 % aplikovaných látek.

Přes kůži se vstřebané látky dostávají do krevního oběhu a odtud do celého těla. Část látek vyloučíme, část však zůstává v našem těle a může zatěžovat životně důležité orgány či působit řadu dalších problémů. Důsledkem aplikace ropných produktů dochází k ucpávání pórů, což brání jak dýchání pleti, tak vylučování toxických látek z těla. Řada látek pronikajících do těla také poškozuje (zeslabuje) pokožku, dráždí a stimuluje ochranné mechanismy v těle, způsobuje stres atd.

 

 

 

 

Ještě zpět k chemickému koktejlovému efektu:

Mimo kosmetiky se přes kůži vstřebávají různé chemické látky také například z oblečení nebo ovzduší. Běžně používaná kosmetika obsahuje velký podíl chemických látek (někdy i 100 %), přičemž některé z nich mohou poškodit lidské zdraví. Argumentem výrobců bývá, že složky splňují legislativní požadavky a vyskytují se v minimálním, tedy neškodném množství, např. do 1 %. V dnešní době je člověk současně vystavován desítkám, dokonce stovkám nejrůznějších chemických a cizorodých látek, z nichž se mohou stát jedy. V jejich konečném působení se uplatňuje tzv. koktejlový efekt. To znamená, že látky ve směsi navzájem posilují svou toxicitu. Nebezpečná látka ve směsi s jinou toxickou látkou působí již třeba v tisíckrát vyšší koncentraci, než když se vyskytuje samostatně. Zde je jeden příklad: Koktejl obsahující malou dávku rtuti, která by zabila jednu ze 100 krys, a dávku hliníku, která by zabila rovněž jednu ze 100 krys, má překvapující účinek: zemřely by všechny krysy.

Studie dokazuje, že i malé procento rizikové chemie škodí:

button2

 

 

Snímek obrazovky 2021-01-14 v 4.31.00

 

 

 

Spočítejme si, kolik kosmetických přípravků denně používáte:

Čištění pleti: 1. čistící mléko 2. tonikum 3. denní krém 4. noční krém 5. oční krém 6. odličovač 7. maska/peeling

Péče o vlasy: 8. šampón 9. kondicionér 10. lak na vlasy 11. gel 12. maska/kúra na vlasy 13. lesk na vlasy 14. suchý šampon 

Make-up: 15. make up 16. pudr 17. korektor 18. řasenka 19. stíny 20. lesk/rtěnka 21. bronzer 22. rozjasňovač

Péče o tělo: 23. tekuté či tuhé mýdlo/sprchový gel 24. tělové mléko

Ostatní péče: krémy proti celulitidě a na zpevnění pokožky,   krémy na a po opalování,   krém na ruce,   lak na nehty,   odlakovač,   parfém,  deodorant,   antiperspirant,   zubní pasta,   ústní voda,   přípravky na a po holení,   samoopalovací prostředky.

 K jakému číslu jste dospěli?

Pro srovnání: dospělá žena (a nejen žena) používá denně v průměru 10–20 výrobků, dospívající mládež často až 25 produktů. A ty pak používáme s třeba s malou obměnou prakticky celý život. Víme, že  do kůže může proniknout až 60 % aplikovaných látek (při poškozené kůži i více) a že při počtu nanášení 15 produktů denně se ,,bezpečné''množství chemikálií mnohonásobně převýší. A to jsem jen u kosmetiky, další faktory jsou samozřejmě potraviny, ovzduší, čistící prostředky nebo oblečení.

 

  

 

 

 

_DSC2274mala

 Jak tedy začít?

 

1. Nezbláznit se z toho a nezačít všechno okamžitě vyhazovat, postupně přecházet a zjištovat, co už máte doma a zbavit ze začátku těch nejškodlivějších produktů..

2. Pořídit si jednoduché taháky ,,do kabelky'', a to seznam nejhorších ingrediencí (viz další kapitola), kterým se co nejvíce vyhýbat.

3. Nespoléhat na slogany výrobců (přírodní kosmetika není patentovaný název a může klidně obsahovat ty nejhorší chemikálie)

4. Poctivě začít otáčet krabičky, najít si INCI (= směrodatná fakta o tom, co produkt obsahuje), a i přes to že ze začátku můžete tápat, brzy se zorintujete a začnete si všímat rostlinných složek a naučíte se je oddělovat od těch chemických.

5. Investujte svou energii v podobě vydělaných peněz tam, kde se vám vrátí, v podobě krému či makeupů vyrobených z nejdražších surovin jako jsou výtažky z bylin, květin , za studena lisované oleje či vosky a další. To vám bude opravdu k užitku. Levným chemickým náhražkám a ropnému odpadu se vyhněte.

 Je dobré si uvědomit, že kosmetika je něco jako jídlo, jídlo pro pokožku. Vyživuje ji, pěstí, ale může také škodit. Už z toho důvodu je dobré číst složení, nepodléhat tlaku reklamy a klamavých sloganů. 

Co vám může pomoci? Nám nesmírně otevřela oči kniha od  chemika Ing.Víta Syrového Tajemství kosmetiky. Najdete ji také u nás na eshopu ZDE

 

 

 

 

  

 

ZAJÍMAVOSTI:

Studie publikovaná v roce 2004 americkou EWG (Enviromental working group) prezentovala následující závěr svého vědeckého výzkumu: v krvi pupečníkové šňůry novorozence bylo nalezeno v průměru asi 200 chemických a nebezpečných látek.  

Odhaduje se, že žena, která pravidelně používá rtěnku, spolkne více než kilogram chemických látek v průběhu svého života.

Zdroj:  Doba Jedová III  Kosmetika

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení