LÍČÍRNA ORGANICS


 

CO JE LÍČÍRNA ORGANICS

p2397337651-o951158767-4

Líčírna se zrodila z lásky k přírodě a touhy podporovat všechny společnosti přinášející zdravý životní styl, zodpovědnost a respekt k přírodě i lidskému tělu.

"Dvanáct let se podílím na proměnách lidského vzhledu a před pár lety, donucena životní zkušeností, jsem začala více uvažovat nad tím, čemu vlastně věnuji svůj čas", říká Veronika Milá, jedna ze zakladatelek a zároveň hlavní vizážistka Líčírny. "Začala jsem sledovat neblahé následky našich neustále se měnících trendů a nenápadné vnucování ženám nový styl, který je udělá konečně krásnější a šťastnější. Nic z toho nebyla pravda a jediný, kdo byl opravdu šťastnější, byly velké společnosti, které na touze žen dobře vypadat, vydělávají.

Díky nemoci, která zasáhla naší rodinu jsem se začala plně věnovat i složení potravin, dopadům našeho konzumního života na zem a v neposlední řadě jsem postupně přicházela i na to, co se opravdu skrývá v prostředcích, kterými se každodenně obklopujeme.

Začala jsem se vzdělávat v přírodní medicíně a v aromaterapii, chodila na přednášky prvních chemiků a doktorů, kteří se nebáli říci svůj názor. Začala jsem studovala české i zahraniční publikace týkající se neuvěřitelného potenciálu přírodních darů a zároveň i knihy věnující se dopadu syntetických a toxických látek na naše tělo i zemi.

Všechna tato zjištění byla největším hnacím motorem k vyhledávání a oslovování značek a budování vztahu s průkopníky v zeleném hnutí. Když se mi podařilo nahradit všechny pečující produkty za čisté a živé, přemýšlela jsem, jak také nahradit své pracovní nástroje, tedy líčidla, za funkční a zároveň netoxické pro tělo. Vytvořila jsem jednoduchý web, který měl sloužit k vyhledávání základních informací o ingrediencích a k podpoře malých dekorativních značek objevujících se na trhu", vysvětluje Veronika.

Osobní zkušenost je ale nepřenositelná, a aby člověk poznal skutečný rozdíl, musí si přivonět, vyzkoušet texturu, pochopit rozdíl mezi živou látkou a umělou hmotou. Rok 2017 vše odstartoval, do týmu se přidala moje dlouholetá přítelkyně Klára a další odvážní lidé důvěřující v budoucnost zelené krásy (Clean Beauty). Díky tomu mohl vzniknout projekt a školící showroom spojující nejlepší dekorativní produkty a profesionální vizážisty. Projekt, který je v Čechách první svého druhu.  

Jsme připraveni ukázat vám svět líčidel, krémů a vůní v té nejčistší podobě, svět bez syntetických náhražek, toxických konzervantů a parfemací. Svět, kde je život v každé lahvičce.

Více o ingrediencích naleznete v sekci Organic Guide. 

 

Lipstick-Feature-Primary-2

 

 

 FILOZOFIE PROJEKTU

 

DESIGNOVÉ CRUELTY FREE ZNAČKY & ORGANICKÉ INGREDIENCE  &  RECYKLOVATELNÉ OBALY  & PROFESIONÁLNÍ VIZÁŽISTÉ & WOKSHOPY &  CERTIFIKACE & UDRŽITELNOST

 

EVOLUCE KOSMETIKY ZAČÍNÁ V LÍČÍRNĚ

 

1. VYBRALI JSME TY NEJČISTŠÍ, ZODPOVĚDNÉ A KREATIVNÍ ZNAČKY. 

Naše hlavní vizážistka a jedna ze zakladatelek projektu Líčírna, Veronika Milá, roky studovala složení a díky tomu ví, že nikdo na světě nedokáže zhodnotit a vyznat se v 90 000 látkách, které chemický průmysl vytvořil. Látky působí koktejlově a není v lidských silách zajistit jejich stoprocentní bezpečnost. "Pokud mi nikdo není schopen říci, jak na mě látky mohou působit, volím zdravý rozum a předběžnou opatrnost a nebudu je využívat vůbec. Mnohem víc mě ale při mém studiu udivilo, jak rychle jsme zapomněli na původní přírodní ingredience, které naše tělo vyživují, uzdravují a omlazují. Proto jsme vybrali ty nejlepší značky, ve kterých je život sám. Složení, které tu bylo po tisíce let všude okolo nás a kterému naprosto důvěřuji", říká Veronika.


2. NAŠE IDEA JE VYTVOŘIT ŽIVÝ, KREATIVNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROSTOR S ORGANICKOU KOSMETIKOU, PROFESIONÁLNÍMI VIZÁŽISTY A LOKÁLNÍMI DESIGNÉRY.

Naším posláním je změnit způsob, jakým lidé přemýšlí o složkách a produktech, které si dávají na své tělo. Připravili jsme pro vás zajímavý koncept a tím je designové, příjemné místo plné úžasných výrobků a upřímných odborníků. Koncept, který se snaží vysvětlovat rozdíly mezi dobrými a špatnými chemickými látkami a který vám tak pomůže pochopit, jaká značka je nejlepší jak pro vás, tak pro zemi. Prostor žije workshopy a pop-upy. Můžete se těšit na lokální designéry vytvářející šperky, vázy, textil, či pečující kosmetiku. Na profesionály z oboru vizážistiky, aromaterapie, DIY, udržitelné módy. Chceme, aby to v Líčírně prostě ŽILO!


3. RESPEKTUJEME VEŠKERÉ NÁZORY A S NIKÝM NEBOJUJEME. JE NÁM JASNÉ, ŽE ZMĚNA UVAŽOVÁNÍ JDE VĚTŠINOU RUKU V RUCE SE ZMĚNOU ŽIVOTNÍHO STYLU A DOST ČASTO I CELÉHO POHLEDU NA SVĚT A ŽIVOT. A TO VŠE CHCE ČAS!

Sami jsme na tuto cestu nastoupili poměrně nedávno a postupně se učíme pracovat s přírodou a jejími materiály. I když tu přírodní materiály existují tisíce let, až teď se nám plně dostávají i do pečující a dekorativní kosmetiky a do produktů, kde byly dříve zastoupeny jen výjimečně. My se s nimi musíme naučit pracovat a to s sebou nese i riziko, že nám to párkrát někde nevyjde a nedej bože se rozmaže rtěnka nebo oloupe lak na nehtech :-). Vše chce svůj čas a stejně jako když jeden systém končí a nastupuje nový, musí ještě po určitou dobu fungovat společně. A vyhazovat či zbavovat se všeho, co považujeme za škodlivé, je hloupé, stejně jako ignorovat varování, že chemie tělu opravdu neprospívá. 


4. VŠE, O ČEM MLUVÍME A S ČÍM PRACUJEME, JE PLNĚ V SOULADU S PŘÍRODOU, ZVÍŘATY I S NÁMI SAMÝMI.

Naší snahou je podávat informace týkající se jen těch produktů, u kterých je garantovaný jejich čistě přírodní nesyntetický původ a zodpovědná práce s bylinami, květinami, ovocem, oleji, minerály a dalšími ingrediencemi. Nepodporujeme značky, které testují své produkty na zvířatech. Snažíme se vybírat značky s recyklovatelnými obaly nebo vyměnitelným obsahem. Vše zodpovědně prověřujeme, zjišťujeme kvality a nedostatky produktů a debatujeme s vámi o všem, co by mohlo přispět k rozkvětu kosmetiky a její plné transformaci na čistě přírodní a pečující bázi.


5. NEPODPORUJEME PŘERETUŠOVANÉ TVÁŘE, NAFOUKLÁ PRSA, ZMENŠENÉ ZADKY NEBO VYHLAZENÉ VRÁSKY! 

A proč? Protože tímto směrem jsme si to již zkusili a je vidět, že to vede jen ke zkreslenému pohledu na lidské tělo. Věčná nespokojenost většiny žen (nezávisle na jejich věku) a neustálé pokušení být jako ta modelka z obálky, respektive jako někdo, kdo ve skutečnosti neexistuje a jehož vzhled je jen zásluhou mnoha hodin práce ve photo-shopu. Jako výzvu vnímáme kvalitní fotografie a fotografy, co umí retušovat jen tak, jak mu póza a světlo dovolí, a vše ostatní je prostě naše autentické já. Pokud se s tím vyrovnáme a začneme se mít více rádi, nikdy nás věk ani konfekční velikost, co nezapadá do pomyslné dokonalosti neexistujícího světa módních časopisů, nevyvedou z míry.

 


6. VŠE, CO SE U NÁS DOZVÍTE NEBO SE ZDE DOČTETE, POCHÁZÍ PŘEDEVŠÍM Z VLASTNÍCH ZKUŠENOSTÍ PŘI PRÁCI S PRODUKTY A Z VLASTNÍCH INFORMAČNÍCH ZDROJŮ, KTERÉ JSME CO NEJSVĚDOMITĚJI VYBRALI.

Všechny značky v Líčírně podrobujeme nejrůznějším zkouškám. Jsou testovány i během focení, natáčení nebo přímou aplikací na naši pleť. "Každá pleť je individuální a tak je možné, že to, co nefunguje u nás, může zafungovat jinde. Proto se postupně pokoušíme najít co nejvyváženější informace a doporučení vycházející jak z mých vlastních zkušeností, tak i ze zkušeností mých přítelkyň - a to nejen z vizážistického okruhu, ale i od normálních uživatelek kosmetiky - tedy mých kamarádek a běžných spotřebitelek", vysvětluje Veronika Milá.

7. LÍČÍRNA SDRUŽUJE A PROPOJUJE ORGANICKÉ KOSMETICKÉ FIRMY A PRODUKTY. JSME PŘIPRAVENI JE PODPOROVAT A ZDOKONALOVAT SE VE SPOLEČNÉM TVOŘENÍ.


 

i-vCdK2RW-X2

 

 

 

 

 

PRODEJNA

 

PRODEJNA VINOHRADY

LÍČÍRNA ORGANICS

 

i-vCdK2RW-X2

 

Prostor plný zeleně, dřeva, kovu a doplňků vytvořených českými designéry a samozřejmě i plný pečlivě vybraných organických značek s profesionální make-up obsluhou.

Jednoduchost a minimalismus bílých polic nechá vyniknout překrásným a stylovým značkám. Už dávno je pryč doba, kdy využívání přírodních produktů bylo přisuzováno jen lesanám a hippies. Ačkoli smekáme před jejich moudrostí, naše moderní dušička stále touží po tom, aby věc krásně vypadala a zároveň splňovala nejnáročnější požadavky přírodních ingrediencí, recyklovatelných obalů a celkové zodpovědnosti značky, která jí vyvinula. To vše neustále hledáme a opravdu nacházíme. Díky tomu můžeme náš sortiment postupně zvětšovat a upravovat. Vytváříme příležitosti pro malé značky či pop-upy a pořádáme workshopy, aby u nás bylo stále ŽIVO!

O zákazníky se u nás starají profesionální vizážisté.


 

Navštivte nás:

Mánesova ulice 76  (3min od metra Jiřího z Poděbrad)

Královské Vinohrady, Praha 2

 

Otevírací doba prodejny:

Pondělí - Pátek    9:00 - 19:00 (vizážisté 11-19)

Sobota - Neděle / Svátky  zavřeno

 

Vizážisté jsou na prodejně vždy od 11 do 19 hodin.

 

Rezervovat službu na:

info@licirna.cz

Tel:  777 768 408

 

 
 
MUA MEMBERSHIP

 
17545207_133659547167458_9025729203168879779_o
 
 LÍČÍRNA ORGANICS vytvořila speciální věrnostní
program pro profesionální Make-up artisty.
 

Registrovaný profesionál získá stálou slevu 20% na značky Alima Pure, Inika Organic, (M)ANASI 7, Sappho, Dafnas Skin Care a 10% na Ilia Bauty a Kjaer Weis.
 
Pro registraci je nutné zaslat nám na email martina@licirna.cz.
 
1. Kopii živnostenkého listu nebo certifikát o ukončení make-up kurzu
 
2. Odkaz na Vaše webové stránky kde můžeme najít informace, že poskytujete vizážistické služby 
 
3. Vaše práce otištěné v časopise nebo Foto osobností, hereček nebo vaši práci na filmu či seriálu
 
(všechny 3 bod jsou nutné k registraci, pokud některý z bodů nesplňujete a přesto by jste chtěli zaregistrovat z jiných důvodů, vaši žádost zhodnotíme zvlášť) 
 
Jakmile projdeme vaše materiály a rozhodneme se pro spolupráci, tak vás budeme kontaktovat ohledně dalšího postupu.
 
Není možné kombinovat slevu pro profesionály s aktuální promo akcí.
 
V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu martina@licirna.cz

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.