AKTUÁLNĚ JSME PRO VÁS V LÍČÍRNĚ KAŽDÝ VŠEDNÍ DEN 9 - 19 HODIN

CO JE LÍČÍRNA ORGANICS


 

NÁŠ PŘÍBĚH

Lipstick-Feature-Primary-2

 Líčírna se zrodila z lásky k přírodě a touhy podporovat společnosti přinášející zdravý životní styl, zodpovědnost a respekt k přírodě i lidskému tělu. 

„Dvanáct let se podílím na proměnách lidského vzhledu a před 7dmi lety, donucena životní zkušeností, jsem začala více uvažovat nad tím, čemu vlastně věnuji svůj čas,“ říká Veronika Milá, jedna ze zakladatelek, kreativní direktorka a  zaroveň hlavní vizážistka Líčírny.

„Začala jsem sledovat neblahé následky neustále se měnících trendů a nenápadné vnucování nového stylu, který ženy udělá konečně krásnější a šťastnější. Nic z toho nebyla pravda a jediný, kdo byl opravdu šťastnější, byly velké společnosti, které na touze žen dobře vypadat vydělávají. Kvůli nemoci, která zasáhla naši rodinu, jsem se začala plně věnovat i složení potravin, dopadům konzumního života na Zemi a v neposlední řadě jsem postupně přicházela i na to, co se opravdu skrývá v prostředcích, kterými se každodenně obklopujeme. Díky tomu nastala moje cesta skrze vzdělávání se v přírodní medicíně a v aromaterapii, chodila jsem na přednášky prvních chemiků a doktorů, kteří se nebáli říci svůj názor. Začala jsem studovala české i zahraniční publikace týkající se neuvěřitelného potenciálu přírodních darů a zároveň i knihy věnující se dopadu syntetických a toxických látek na naše tělo i planetu.

Všechna moje zjištění byla největším hnacím motorem k vyhledávání a oslovování značek a budování vztahu s průkopníky v zeleném hnutí. Když se mi podařilo nahradit všechny pečující produkty za čisté a živé, přemýšlela jsem, jak také nahradit své pracovní nástroje, tedy líčidla, za funkční a zároveň netoxické pro tělo. Vytvořila jsem jednoduchý web, který měl sloužit k vyhledávání základních informací o ingrediencích a k podpoře malých dekorativních značek objevujících se na trhu," vysvětluje Veronika.

Osobní zkušenost je ale nepřenositelná, a aby člověk poznal skutečný rozdíl, musí si přivonět, vyzkoušet texturu, pochopit rozdíl mezi živou látkou a umělou hmotou. Rok 2017 vše odstartoval, do týmu se přidala Veroničina dlouholetá přítelkyně Klára a další odvážní lidé důvěřující v budoucnost zelené krásy (clean beauty). Díky tomu mohl vzniknout projekt a školicí showroom spojující nejlepší dekorativní produkty a profesionální vizážisty. Projekt, který je v České republice první svého druhu.  

Jsme připraveni ukázat vám svět líčidel, krémů a vůní v té nejčistší podobě, svět bez syntetických náhražek, toxických konzervantů a parfemací. Svět, kde je život v každé lahvičce.

Seznamte se s nejluxusnějšími bio značkami, které zastupujeme v Čechách.

 PROHLÉDNOUT 

 


 

  NAŠE STANDARDY  

816ae3065393c1505221585627e0f60a_1

Přírodní a organické ingredience & Profesionální vizážisté a aromaterapeuti 

Naše hlavní vizážistka a jedna ze zakladatelek projektu Líčírna Veronika Milá roky studovala složení a díky tomu ví, že nikdo na světě se nedokáže vyznat v 90 000 látkách, které chemický průmysl vytvořil, a zhodnotit je. Látky působí koktejlově a není v lidských silách zajistit jejich stoprocentní bezpečnost. „Pokud mi nikdo není schopen říci, jak na mě látky mohou působit, volím zdravý rozum a předběžnou opatrnost a nebudu je využívat vůbec. Mnohem víc mě ale při mém studiu udivilo, jak rychle jsme zapomněli na původní přírodní ingredience, které naše tělo vyživují, uzdravují a omlazují. Proto jsme vybrali ty nejlepší značky, ve kterých je život sám. Složení, které tu bylo po tisíce let všude okolo nás a kterému naprosto důvěřuji,“ říká Veronika.

Naším posláním je změnit způsob, jakým lidé přemýšlí o složkách a produktech, které si dávají na své tělo. Připravili jsme pro vás zajímavý koncept, kterým je designové, příjemné místo plné úžasných výrobků a upřímných odborníků. Koncept, který se snaží vysvětlovat rozdíly mezi dobrými a špatnými chemickými látkami a který vám tak pomůže pochopit, jaká značka je nejlepší jak pro vás, tak pro Zemi. Prostor žije workshopy a pop-upy. Můžete se těšit na profesionály z oboru vizážistiky, aromaterapie, DIY, udržitelné módy.  Chceme, aby to v Líčírně prostě ŽILO!

Všechny naše značky mají recyklovatelné obaly ze skla, celulózy nebo recyklovaného plastu a jsou Cruelty Free. Považujeme je za značky budoucnosti

Naší snahou je podávat informace týkající se jen těch produktů, u kterých je garantovaný jejich čistě přírodní nesyntetický původ a zodpovědná práce s bylinami, květinami, ovocem, oleji, minerály a dalšími ingrediencemi. Neprodáváme žádné značky, které testují své produkty na zvířatech. Snažíme se vybírat značky s recyklovatelnými a recyklovanými obaly nebo vyměnitelným obsahem. Vše zodpovědně prověřujeme, zjišťujeme kvality a nedostatky produktů a debatujeme s vámi o všem, co by mohlo přispět k rozkvětu kosmetiky a její plné transformaci na čistě přírodní a pečující.

CreamBlush_Feature2

Vše podrobujeme důkladnému testování

Všechny značky v Líčírně podrobujeme nejrůznějším zkouškám. Jsou testovány i během focení, natáčení nebo přímou aplikací na naši pleť. „Každá pleť je individuální, a tak je možné, že to, co nefunguje u nás, může zafungovat jinde. Proto se postupně pokoušíme najít co nejvyváženější informace a doporučení vycházející jak z mých vlastních zkušeností, tak i ze zkušeností mých přítelkyň – a to nejen z okruhu vizážistek, ale i od normálních uživatelek kosmetiky, tedy mých kamarádek a běžných spotřebitelek,“ vysvětluje Veronika Milá. 

Propracovaný desig a ingredience 

Už dávno je pryč doba, kdy využívání přírodních produktů bylo přisuzováno jen lesanám a hippies. Ačkoli smekáme před jejich moudrostí, naše moderní dušička stále touží po tom, aby věc krásně vypadala a zároveň splňovala nejnáročnější požadavky přírodních ingrediencí, recyklovatelných obalů a celkové zodpovědnosti značky, která ji vyvinula. To vše neustále hledáme a opravdu nacházíme. Díky tomu můžeme náš sortiment postupně zvětšovat a upravovat. Vytváříme příležitosti pro malé značky či pop-upy a pořádáme workshopy, aby u nás bylo stále živo.

Nepodporujeme umělost, ale autentičnost

A proč? Protože tímto směrem jsme si to již zkusili a je vidět, že to vede jen ke zkreslenému pohledu na lidské tělo. Věčná nespokojenost většiny žen (nezávisle na jejich věku) a neustálé pokušení být jako ta modelka z obálky, respektive jako někdo, kdo ve skutečnosti neexistuje a jehož vzhled je jen zásluhou mnoha hodin práce ve Photoshopu. Jako výzvu vnímáme kvalitní fotografie a fotografy, co umí retušovat jen tak, jak mu póza a světlo dovolí, a vše ostatní je prostě naše autentické já. Pokud se s tím vyrovnáme a začneme se mít více rádi, nikdy nás věk ani konfekční velikost, co nezapadá do pomyslné dokonalosti neexistujícího světa módních časopisů, nevyvedou z míry. 

Důležítý je respekt    ,,Your non - toxic journay..start big, start small .. just start. ,,

Sami jsme na tuto cestu nastoupili poměrně nedávno a proto respektujeme každého cestu k zodpovědnějším nákupům. I když tu přírodní materiály existují tisíce let, až teď se nám plně dostávají i do pečující a dekorativní kosmetiky a do produktů, kde byly dříve zastoupeny jen výjimečně. Když jeden systém končí a nastupuje nový, musí ještě po určitou dobu fungovat společně, proto v panice vyhazovat či zbavovat se všeho, co považujeme za škodlivé  (Jak tedy začít? Čti ZDE ), je hloupé, stejně jako ignorovat varování, že riziková chemie tělu nijak neprospívá.

Více o tématu přírodní kosmetiky naleznete v sekci Organic Guide

Studie dokazuje, že i malé procento rizikové chemie škodí, můžeme se ji ale obloukem vyhnout.

https://www.televizeseznam.cz/video/adost/chemicke-polevky-utoci-na-kazdeho-z-nas-a-vyvolavaji-rakovinu-197817

 

EVOLUCE KOSMETIKY ZAČÍNÁ V LÍČÍRNĚ