AKTUÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA NA OBOU PRODEJNÁCH: PONDĚLÍ - PÁTEK 9 - 19:00, DOPRAVA ZDARMA OD 1 800,- KČ / 80, - EURO.

Den Zěmě

BANNERblogenviromental1

 

Jestli je na tomto světě něco, co máme všichni společné, je to prostor, který sdílíme - jedno nebe, jedna země, jeden světový oceán. Shoda několika neuvěřitelných náhod vytvořila systém tak komplexní a dokonalý, že dovolil vzniknout životu právě tady u nás, na planetě Zemi. V Líčírně oslavujeme tento zázrak každým dnem, snažíme se vidět a děkovat za malé všednosti, které můžeme mít tendenci přehlížet. Od počátku jsme si přáli vytvořit svět, kterým bude tepat život a vzduch bude prosycen všudypřítomným respektem. A tak jsme se spojili a obklopili lidmi a společnostmi, se kterými sdílíme stejné hodnoty a vizi o udržitelné kráse bez kompromisů.

 

 

 

 

 

 

Refill-EmptyPans

 

 

Jak říká naše oblíbená Kirsten, zakladatelka Kjaer Weis: „Spousta malých říček se slévá ve velkou řeku.” Kdybychom to chtěli parafrázovat, použijeme naše oblíbené “každý krok se počítá a nikdy není pozdě začít.”

Každá značka, kterou u nás seženete, je inovativním průkopníkem ve své oblasti - díky tomu tak s Aeos a Aether poznáváme barevnou říši drahokamů a minerálů, s Dafnou zase objevujeme vzácné oleje a prastarou Ajurvédu, s Gressou a (M)anasi 7 sbíráme divoké byliny a s Kjaer Weis zjišťujeme, že i design může být udržitelný. Se všemi dohromady potom hledáme a nalézáme nové způsoby a cesty, jak to dělat o něco lépe.

A o tom to je!

 

 

 

 

 

 

 

 

Set Of Vector Hand Drawn Cartoon Eco Recycle Isolated Doodle Elements

 

Ať už slavíte s námi celoročně (doporučujeme) nebo v rámci jednoho konkrétního dne, můžete se v tomto období podílet na zvyšování povědomí o životním prostředí - na vašich sociálních sítích, mezi přáteli a rodinou.

A až půjdete na procházku do přírody, nebo do města, vybavte se pytlem a rukavicemi a vyčistěte vaše okolí od odpadků - budete se divit, kolik jich najdete na jedné lesní cestě. A za odměnu si můžete vzít zase něco od přírody - jarní období je kouzelné tím, že všude kolem sebe můžete najít bylinky bohaté na vitamíny a minerály. Přírodní lékárnu právě teď najdete všude kolem vás a jaro si tak můžete (a to doslova) vychutnat při každé procházce. Listy kopřivy zužitkujete na čaj, vlasový zábal i fresh smoothie, pampelišky a sedmikrásky jsou ideální do kuchyně - hodí se do salátů, pomazánek, na čaj i polévku, vyšší dívčí je potom sedmikráskový nebo pampeliškový med.

O bylinkách se rozepsala na Instagramu i naše Veru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co pro nás znamená Země? 

 

Veronika

,, Země, to je kousek mě samotné. Zároveň se na ni dívám jako na žijící a cítící bytost. V posledních letech, díky intenzivní snaze pochopit její principy, na které jsme díky odtržení zapomněli, i díky meditaci pod mojí oblíbenou borovicí, pociťuju, že spolu máme jiný vztah, než kdykoli předtím.  Máme spolu vztah, který je podobný tomu s milovaným člověkem, komunikujeme skrz pocity. Cítím radost při každém novém jarním lístečku, cítím vděčnost za plody, které nám neustále nabízí a pokoru, když se snaží dát nám najevo, že tímto způsobem už dál žít nemůžeme. Miluje nás, ale má své hranice a nenechá nás zajít příliš daleko. To bychom si měli uvědomit co nejdříve. ''

 

Bára

Po přestěhování z města jsem spjatá s přírodou daleko víc, než kdykoliv předtím. Místo hřiště a parků trávíme čas na loukách, v lesích a považuju to za obrovský dar, který je potřeba maximálně chránit. Postupem času si také víc vážím času i peněz, které už nechci investovat do aktivit a značek, které nejsou s přírodou v souladu a jsou k jejím potřebám slepé. Jsem si jistá, že každý jeden z nás může přispět k tomu, aby naše děti měly k dispozici krásnou přírodu a její zdroje. Věřím, že je to to nejlepší, co jim po sobě můžeme zanechat. " 

 

 

 

 

 

Děkujeme, že se s námi pokoušíte hledat alternativy a měnit konvenční svět beauty. Věříme, že jsme na dobré cestě, a že se jednou bude “čisté kráse” opravdu říkat pouze “krása”. A nezapomeňte - každý krok se počítá! Protože spoustu malých říček… 

licirna_vlt_op_20200923_184412_DKZ_1088
 
 
 
 
“The Earth is a fine place and worth fighting for.”

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení