DEN ZEMĚ - 15% sleva pouze dnes s kódem "dikyplaneto"

PLEŤ AKNÓZNÍ

Problematická / Aknózní pleť

Nevíte, která organická kosmetika se hodí pro vaši pleť? Objevte náš speciální výběr doporučení pro aknózní pokožku. Najděte zde také náš osobní výběr organických kosmetických produktů, přímo pro určený typ pleti.  

 

Akné, co to přesně je?

Akné je zánět mazového folikulu způsobený proliferací bakterií (zvanou Propionibacterium acnes).

Mazové žlázy vylučují maz (sebum), který je tekutý a protéká póry kůže, aby ji hydratoval a chránil.
V případě akné se kožní maz vylučuje nadbytečně a na povrchu se zhušťuje. Tím ucpává póry, což napomáhá abnormálnímu rozmnožování bakterie Propionibacterium acnes, a vede ke vzniku lézí akné.

Zde je několik hlavních typů:

GIlQCA3dTS7b6YGa3BEd

 • Hyperseborea: mastná a lesklá kůže, velké póry
 • Blackheads:  černé tečky
 • Zánětlivé léze: mohou být povrchní (červené zánětlivé pupínky nazývané papuly nebo pustuly, pokud mají bílou hlavu), nebo hlubší: cysty a uzlinky, které tvoří pod kůží malé hrboly. Ty jsou více či méně bolestivé.
  Akné nejčastěji postihuje obličej a dekolt, protože se jedná o oblasti, které koncentrují mazové žlázy. Mohou ale také ovlivnit záda a trup.

Akné je běžné u dospívajících a často se vyvíjí během puberty: nárůst hormonů způsobuje, že mazové žlázy produkují více mazu, což je živnou půdou pro množení bakterií.

Stále více dospělých trpí také na akné: jedná se o dospělé akné , které je často obtížnější léčit. Hovoříme o hormonálním akné. To je spojené s hormonálními cykly u žen: menstruační cyklus, těhotenství, nebo menopauza.
Akné může být také spojeno s chorobami, jako je endometrióza a syndrom polycystických vaječníků. Může však souviset i s mnoha dalšími. 

 

 

Co když mi moje kosmetické výrobky způsobují akné?

Pokud nejsou příčiny vnitřní, může být akné způsobeno nevhodnou kosmetickou rutinou: nazýváme jej kosmetické akné. Než začnete uvažovat o léčbě nebo změně stravy, dobře zkontrolujte svou kosmetiku a případně ji na několik měsíců vysaďte.

Proč mi kosmetika může akné způsobit? Nejčastějším viníkem jsou syntetické ingredience. V kosmetice často najdete minerální oleje a silikony, které se nejčastěji vyskytují v krémech a make-upech. V produktech na čištění a exfoliaci zase můžete narazit na sulfáty a tenzidy. Velmi často jsou na vině i špatné kosmetické návyky jako nedbalé odličování. Většinou je však kosmetické akné kombinace obojího.

 

 

 

 

Snímek obrazovky 2020-10-12 v 23.57.38

Pochopení, proč mám akné: Face mapping

Mapování obličeje je metoda, která vám umožní lépe porozumět původu vašeho akné na základě vzájemné korespondence mezi každou oblastí obličeje a našimi různými orgány. Kůže je náš největší orgán a slouží jako vývod, kterým se zbavujeme toxinů. Pupínky jsou obvykle známkou vnitřní dysfunkce. Jsou způsob, jakým nám naše těla sdělují, že něco není v pořádku.

Pokud se vaše pupínky vždy objeví na stejném místě, mapování obličeje vám může pomoci zaměřit se na příčinu a problém vyřešit v kořenovém adresáři.
Zde je malý souhrnný diagram:

 

Akné: 5 chyb, kterým je třeba se vyhnout

 1. Dření a strhávání kůže: Zapomeňme na agresivní čisticí produkty, jako jsou syntetické micelární vody a mýdla. Proč? Jejich pH je zásadité, zatímco naše pokožka má přirozeně kyselé pH, které jí umožňuje bojovat proti ,,špatným,, bakteriím.

 2. Nadměrně vysoušení pleti: Dejte si pozor na přípravky proti akné, které přesušují pokožku. Přesušená pleť totiž vytváří více mazu, aby se bránila. I aknózní kůže musí být hydratovaná a vyživená, aby mohla být zdravá.

 3. Nadměrná stimulace pokožky: Často se při výskytu akné setkáváme s tím, že naši zákazníci mají tendence neustále testovat nové výrobky, velmi často měnit rutinu a používat několik produktů stejného typu, aby znásobili efekt pro dosažení rychlých výsledků. Touto nadměrnou stimulací pokožky si však můžeme spíše uškodit. Klíčovými slovy v péči o akné jsou trpělivost, jemnost a pravidelnost!

 4. Dotýkání se pupínků: I když je pokušení silné, vyhýbejte se mačkání pupínků. Jinak riskujete zanesení infekce a můžete skončit s jizvami.

 5. Dušení pokožky pod make-upem: Pokoušíte-li se skrýt akné za každou cenu pod vrstvou make-upu, riskujete ucpávání pórů a zhoršování celkového stavu. Nejzdravější pro pleť je v tomto případě nechat kůži dýchat. Pokud opravdu potřebujete akné zakrýt, volte vždy produkty bez chemie a syntetiky. Existují i primery pro mastnou pleť, minerální make-upy a pudry, které jsou pro mastnou a aknózní pleť přímo vytvořené. 

 6. Využívání jen olejů, nebo jen krémů. Ideální je jejich kombinace! Zajímavý článek na téma proč oleje sami o sobě nehydratují, ale uzamykají vodu je ZDE

  

 

7 kroků k pleti bez akné 

 

Pravidelná hygiena: Jsou to opravdu detaily, které mohou zabránit množení bakterií: vyměňte si polštář a vyberte si povlak z hedvábí. Umyjte si make-upové štětce po každé aplikaci, vyvarujte se lepení telefonu až k tváři, nesahejte si neumytou rukou na pleť.

Pečlivé vybírání produktů: Ať už pro péči nebo líčení, vždy volíme nekomedogenní přípravky. Ideální je komedogenita olejů 2-0 (to znamená, že nezanesou póry pokožky a nepodporují vznik pupínků a černých teček). Akné by mělo být léčeno šetrně jako citlivá pokožka. 

Vyprovoďte toxiny: Není tajemstvím, že sportování a pocení pomáhá eliminovat toxiny. Můžete také použít  metodu suchého kartáčování, která stimuluje lymfu a detoxikuje organismus. Před sprchováním věnujte několik minut kartáčování těla kartáčem z přírodního vlákna, a to krouživými pohyby zdola nahoru směrem k srdci.

Střevo je druhý mozek: Pokožka je do jisté míry známkou střevní mikroflóry a zdraví. Mezi zánětlivé potraviny, na které se poukazuje jako na přitěžující kožním problémům, patří lepek a laktóza (dále i rezidua pesticidů na zelenině a ovoci, GMO či polotovary). Ujistěte se, že jíte zdravě a jíte (ideálně bio) potraviny, které vaše tělo snadno stráví a nezatíží ho. Může to znít jako klišé, ale pitná voda velmi přispívá ke zdravé kůži. Vyhýbejte se slazeným limonádám obarveným syntetickými barvami nebo přemíry alkoholu. Volte bylinkový čaj, pramenitou vodu. Fermentované a probiotické potraviny jsou ideální pro dobré trávení.

Zvládnutí stresu: Problémy s kůží jsou často spojeny se stresem, a proto je péče o vaši mysl stejně důležitá jako péče o vaši pokožku. Jóga, meditace, čtení, aromaterapie. Je na vás, abyste našli rituál, který vám nejlépe vyhovuje. 

Kontrola hormonů: Ve světě, kde jsme neustále vystaveni endokrinním disruptorům (v naší kosmetice jsou látky chovající se jako hormonální distruptory zakázané, viz. sekce na našem webu INGREDIENCE), trápí mnoho žen akné, které je spojené s hormonální nerovnováhou. Existují přírodní alternativy, které regulují vaše hormony. Jsou to rostliny jako je například petrklíč, kontryhel, měsíček lékařský, řebříček, jitrocel, ashwagandha, maca. Lze brát jako doplněk stravy ve formě tobolek či čajových směsí.

Buďte k pokožce laskaví: Nepochybně naše nejdůležitější rada. Protože víme, že akné ovlivňuje sebevědomí, není nad lepší radu, než pokožku rozmazlovat tou nejlepší péčí. Poslouchejte svou pokožku, udělejte si čas na její masáž a nechte ji dýchat. Vrátí vám to.  

 

 

Manasi-7-Strobelighter---Sunrise-20200311170340

Jaké rituály zvolit pro aknózní pleť?

Nevěřte na zázrak v řádu několika dnů, ale počkejte několik týdnů, abyste mohli skutečně posoudit účinnost produktu či rutiny (regenerace pokožky trvá v průměru 28 dní).

S organickou a přírodní kosmetikou můžete dosáhnout úžasných výsledků. Několik let s nadšením sledujeme vaše změny, zlepšení a vaše zpětná vazba a reference jsou toho důkazem.

Akné může být také spouštěno při přechodu na přírodní kosmetiku. Díky zanesené pleti a zničené mikroflóře a pH z běžné kosmetiky, se pleť stala závislou na podpoře zvenčí. To je ale opačný přístup než ten, co razí přírodní kosmetika. Ta naopak napomáhá pleti s jejím přirozenou obranyschopností a podporuje přirozené procesy, nezalepuje pleť a neodmašťuje ji.

KTERÝ ROSTLINNÝ OLEJ A HYDROSOL ZVOLIT PRO AKNÓZNÍ PLEŤ?

Organické rostlinné oleje jsou ideální pro regulaci aknózní pleti za předpokladu, že si vyberete nekomedogenní (stupeň 2-0) se "suchým" efektem. 

Naše oblíbené? Squalan, olej z granátového jablka, jojobový olejricinový olej, hroznový olej, nimbový (neemový) olej, šípkový olej, rakytníkový olej, olej z lískových oříšků, světlicový olej, slunečnicový olej, arganový olej, konopný olej, švestkový, ostropestřecový a opuncioný olej.

Hormonální akné: Vyzkoušejte pupalkový nebo brutnákový olej, vnitřně i zevně (ne pro těhotné ženy).

JÍL: ZÁZRAČNÝ LÉK NA AKNÓZNÍ A MASTNOU PLEŤ.

Perfektním spojencem pro aknózní pleť je zelený jíl, který detoxikuje, remineralizuje, odmašťuje, vytahuje nečistoty z pórů a absorbuje přebytečný maz. Jílová maska je perfektní jednou týdně k revitalizaci a harmonizaci pleti.

 

 

 

Můžeme také vsadit na:

 1. Rýžový prášek, který díky absorpční schopnosti zjemňuje a zmatňuje.

 2. Šalvěj, která čistí a vyhlazuje strukturu pokožky. Reguluje aktivitu mazových žláz a obnovuje přirozenou ochrannou vrstvu kůže.

 3. Medvědice lékařská reguluje vylučování mazu, snižuje nedokonalosti pokožky a snižuje lesk.

 4. Aktivní uhlí, které z pórů extrahuje všechny bakterie a nečistoty.

 5. Aloe Vera, která uklidňuje, hydratuje, osvěžuje a znovu vyrovnává pH pokožky.

 6. Kyselina salicylová redukuje skvrny a vylepšuje strukturu pokožky. 

 

 

 

 • RITUÁL PÉČE O AKNÓZNÍ PLEŤ & PRODUKTY

  JAK ČISTIT PLEŤ NÁCHYLNOU NA AKNÉ?


  Klíč k dobrému čištění? Jemnost!
  Večer provádíme dvojité čištění, které odstraní všechny nečistoty nahromaděné během dne, aniž by došlo k odření a vysušení kůže. Chcete-li se vyhnout mastným texturám, dávejte přednost emulgovatelné verzi oleje, která se při kontaktu s vodou promění v mléko.

   

  KROK 1: Masírujte suchou pokožku čisticím olejem tak, abyste rozpustili a stáhli make-up, nečistoty a nadbytečný kožní maz na povrchu pokožky. Odstraňování make-upu olejem je nejšetrnější a nejúčinnější metodou čištění pokožky. Neexistuje žádný důvod, abyste olej vynechali pod záminkou, že máte akné, naopak! Vyzkoušejte čisticí olej od Gressa Skin Balancing CleanserPo zapracování do pleti jemnou masáží, z ní oleje (jojobový, olivový, ricinový, dýňový a šípkový) aktivně vytáhnou nečistoty a projasní ji. Dále perfektně sedí aknózní pleti  Yage Snow White hloubkově čistící olej. Obsahuje ricinový olej, pro zklidnění pleti po odlíčení a pro péči o řasy. Dále jojobový olej, pro výživu a hydrataci pleti a také výtažek z okurky, pro zklidnění a osvěžení pletí.

  Něco navíc: Vyzkoušejte masáž! Masáž pokožky stimuluje krevní oběh. Tím vylepšuje transport nezbytných živin a podporuje lymfatickou dráhu. Doporučujeme při masáži využívat i pomocníky jako guasha nebo face rollery.

   
  KROK 2: Opusťte mýdla a syntetické micelární vody. Na dočištění použijte nejjemnější čisticí mléko aeos Gentle Cleansing Lotion Je antibakteriální, hojivé, zvlhčující a zklidňující. Nebo náš bestseller, mycí gel Dafnas Purify antioxidační čistící gel. Odstraňuje každodenní nečistoty, jemně čistí póry a bojuje proti volným radikálům. Navíc pomáhá redukovat hormonální akné. Kyselina salicylová proniká hluboko do pórů, které čistí a tím předchází vzniku akné a černých teček.

   

  Tip: K čištění pleti můžete dokonce použít čistý med! Vyberte si přednostně nefiltrovaný a nepasterizovaný med v organické kvalitě. Vezměte si kousíček medu a zahřejte jej mezi rukama, abyste mu pomohli „roztát“ a masírujte krouživými pohyby vlhkou pokožku. Můžete ho nechat působit jako masku, a pak ho opláchnout teplou vodou.

 • KROK 3: Na vyčištěnou pleť rozprašte mlhu, aby se neutralizoval vysušující účinek vodního kamene a připravte pokožku na ošetření.

   

 •  

 

JAKÉ TONIKUM VYBRAT?


Můžete použít hydrosoltermální vodu či mlhu. Pro dočištění a stažení pórů zvolte  Gressa Skin Tonikum z Nerolis citrusem a meduňkou čistící póry mlhu od Kjaer Weis  nebo aktivní mlhu od Dafna's ayurvedic SkinCarePro zklidnění a doplnění hydratace (kterou pleť náchylná k akné často potřebuje!) hledejte tonikum obohacené o kyselinuhyaluronovou, kterou obsahuje například Yage Organic Rose Kiss nebo o aloe vera v Inika Organic Phyto-Acive Rosewater

A ráno? Ráno není nutné znovu pleť čistit. Přílišné čištění může narušit rovnováhu pokožky a ovlivnit její schopnost bránit se před vnějšími vlivy. Po dvojitém čištění z večera, po odstranění make-upu, nečistot a zbytků znečištění, stačí ranní mlha k osvěžení a probuzení pokožky.

Doporučené mlhy a tonika:

 

 

 KRÉM NEBO OLEJ? JAK HYDRATOVAT AKNÓZNÍ PLEŤ

Pleť náchylná k akné nemusí být pouze pečlivě čištěna, ale také musí být hydratována, vyživována a chráněna.

Který krém pro pleť náchylnou k akné?

Úlohou krému je především hydratace a ochrana pokožky.
Není tedy třeba se rozhodnout pro krém označený jako „proti-akné“, musíme si hlavně vybrat nekomedogenní recepturu, abychom nezanesli póry a nerozmnožili pupínky.
Pokud máte mastnou pleť, dávejte přednost lehoučkým krémovým nebo gelovým konzistencím. Nejlehčí a přitom hluboko regenerující jsou Dafnas Skincare Moisture +  krém s rychlou absorpcí. Zahrnuje 19 hydratačních a obnovujících složek jako kyselinu hyaluronovou a arganový olej a čerstvé, uklidňující extrakty z kalendule a fíků. Dále Inika Organic Phytofuse Renew Maca Root Day/Night Cream. Hydratační denní krém se zpevňujícími účinky. Lehká vyživující textura, která zanechá pleť mladistvou a prozářenou, zadržuje v pleti vlhkost a hydrataci, zrychluje látkovou výměnu v kožních buňkách a chrání pleť proti škodlivým vlivům z okolního prostředí.

Doporučené lehké krémy:

 

 

OLEJ NA AKNÉ, DOBRÝ NEBO ŠPATNÝ NÁPAD? 


Tato otázka vyvolává debatu! My jsme ale po zkušenostech zastánci olejů na všechny typy pleti!

Díky složení, které je přirozeně blízké kožnímu mazu a díky afinitě olejů se prokázalo, že rostlinné oleje znovu vyrovnávají pH pokožky.
Ve složení není voda, textura ani plnivo. Olej přináší mnoho výhod v několika kapkách, chrání pokožku před dehydratací a vnějšími agresory a pomáhá ji regenerovat.

Pro pokožku náchylnou k akné bude olej ideální díky schopnosti regulace tvorby kožního mazu a zejména pro podporu hojení (za předpokladu, že si olej dobře vyberete).
Některým rostlinným olejům, které jsou komedogenní, se však musíte za každou cenu. vyhnout Dbejte také na kvalitu oleje, jeho způsob extrakce a jeho čerstvost, která určí jeho účinnost. Vybíráme nejlépe panenské, lisované za studena, bio a organické.

A konečně, vhodné zvyky jsou nezbytné pro využití výhod olejů: vždy používáme olej na mokrou pokožku pro lepší vstřebání. 2 až 3 kapky jsou dostatečné množství, před použitím zahřejte olej v dlaních. Vždy také použijeme pod olej hydratační sérum či krém, protože olej sám o sobě nehydratuje, ale uzamyká v kůži vodu a tím ji nepřímo hydratuje. Jeho úloha je regenerační, vyživující a ochranná. Olej lze použít ráno a večer nebo pouze večer jako noční péči, pokud dáváte přednost samotnému krému během dne.

Který olej vybrat pro pleť náchylnou k akné?

Přednost se dává olejům bohatým na kyselinu linolovou (omega-6), kterou pokožka náchylná k akné velmi postrádá. Jde například o olej konopný, šípkový, hroznový, chia,  olej ze světlice barvířské či černého kmínu, ostropestřecový, malinový, slunečnicový, švestkový, vlašský, tamanu, arganový, dýňový, makadamiový, lněný a sezamový.  Můžete se rozhodnout pro surový rostlinný olej nebo synergii rostlinných olejů a různých pečlivě vybraných účinných látek. Oleje je vhodné doplňovat i zevnitř a pleti tak výrazně pomoci. Můžete například zařadit několik lžic jedlého lněného či konopného oleje denně.

Tyto oleje naštěstí najdete v našich produktech! Olej pro problematickou pleť je třeba Inika Organic Phyto-Acive Botanical Face oil se světlicí barvířskou, šípkem a arganem. Gressa Skin Vyhlazující pečující olej s makadamií, šípkem a malinou. V poslední době se velké oblibě těší konopné výrobky, i zde je vhodná hojivá kombinace konopí a šípku v Inika Organic Phyto-Acive Rosehip oil.

Něco navíc  Po aplikaci oleje masírujte pokožku s gua-sha, který stimuluje krevní oběh a urychlí vyplavení toxinů.

Doporučené nekomedogenní synergické oleje: 

 

 

  

SOS PUPÍNKY.

Použijte lokálně cílenou léčbu, kterou necháte působit přes noc. Využijte unikátní SOS Miracle od Yage Organic.

 

PEELINGY VHODNÉ NA PROBLEMATICKOU PLEŤ


Kůže náchylná k akné má tendenci být přetížená, a proto je důležité nezanedbávat jemnou exfoliaci.
Tento krok je nezbytný pro hladší strukturu pokožky, pro zhojení jizev po akné , ale také pro podporu pronikání a účinnost následných ošetření.

Vynechte příliš drsné syntetické a agresivní peelingy, které dráždí mazové žlázy a zhoršují zánět.
Hledejte jemné peelingy formulované s enzymy, ovocnými kyselinami (AHA nebo BHA, kyselina salicylová), které rozpouští a sbírají mrtvé buňky, aniž by se musely drhnout. Unikátní mix mechanického a chemického (přírodní AHA lime caviar) peelingu využívá  Inika Organic Phytofuse Renew Caviar Lime Exfoliator a Yage Organic Twinkle Star.

Aplikujte 2x týdně.

Doporučené peelingy: 

 

 

A CO JIZVY PO AKNÉ?

Ideální je léčit jizvy po akné co nejdříve, protože čím starší jsou, tím více bude obtížné je odstranit.
Velmi zajímavé účinné látky k léčbě jizev obsahuje například šípkový olej či konopí. Zde opět doporučíme Inika Organic Phyto Active Oil . Šípkový olej dokáže léčit jak záněty, tak i jizvy. Komedogenita je č.1, takže ho lze aplikovat bez obav na celou pleť. Dbejte na bio kvalitu všech olejů, jenom tak získáte nejkvalitnější ingredience a produkty, které jsou opravdu funkční. 

Pokud jde o každodenní péči, tak regenerační séra s vitamínem C, niacinamidem, (B3) a extraktem ze zázvoru (jak proti skvrnám, tak proti nedokonalostem) budou vašimi spojenci! Svatý grál je Dafnas Ayurvedic Skincare Unify

Abychom omezili poškození pleti a zmírnili jizvy, doporučujeme zařadit do kosmetické rutiny peelingovou péči s AHA kysalinami. Zde doporučuji AHA od Yage Organic Twinkle Star.  Vynikající službu vám také udělají medové masky s rýžovými enzymy a vitaminem C. Ty dodají medovému složení sílu. Ideální je Gressa Skin přírodní pečující maska. Funguje jako maska, peeling a exfoliační gel. 

Doporučené nekomedogenní synergické hojivé oleje najdete v předchozí kapitole.

Doporučené hojivé a čisticí masky:

 

 

 

 

 

JAKÉ LÍČÍDLA ZVOLIT PRO PLEŤ NÁCHYLNOU K AKNÉ?

Cíl: Sjednotit pleť, zamaskovat nedokonalosti a zároveň nechat pokožku dýchat a udržovat přirozený vzhled.
Pokud jde o péči, vybíráme pouze nekomedogenní typy olejů a krémů.

Výběr make-upu pro pokožku náchylnou k akné je zásadní! Organické a přírodní make-upy mají tu výhodu, že se jedná o skutečnou péči plnou účinných látek, které hýčkají a zkrášlují pokožku.

Hvězdou pro pokožku náchylnou k akné je minerální základ: kompozice, která umožňuje pokožce dýchat na maximum, možnost vrstvit podle potřeby a sjednotit přesně tam, kde je potřeba. Výhodou je také matující účinek a přirozený SPF index ochrany před sluncem.

Minerální Make-up alimaPURE Satin Matte Foundation či Inika Organic zapečený pudrový make-upje nejlepším spojencem mastné pleti náchylné k nadměrnému lesku a nedokonalostem. Je 100% přírodní a nekomedogenní, sjednocuje, zmatňuje pokožku a zároveň ji nechává dýchat. Minerály, které obsahuje, jako například zinek, mají vynikající čisticí, regulační a hojivé vlastnosti.
Více než make-up 
je to skutečné ošetření, které vám umožní mít krásnou pleť den co den. Pokud chcete i SPF 25 ochranu, zvolte Inika Organic sypký make-up!

Pro ty, kteří hledají tekutou konzistenci a vysoké krytí bez pocitu "masky", doporučujeme make-up Gressa Skin Minimalist Foundation. Několik kapek stačí pro bezchybný a dlouhotrvající vzhled a její složení pro péči o pleť doslova přetéká botanickými výtažky, které uklidňují akné.

Pro milovníky krémové konzistence a až plného krytí, tu máme Kjaer Weis Cream Foundation v ikonickém kovovém nebo kartonovém doplňovatelném balení.

Tip: Místo vrstvení make-upu používejte lokálně barevný korektor, a to pouze tam, kde je to nutné.

Lokální hojivé korektory pro mastnou pleť: s pudovější konzistencí a plně krycí od alima Pure se sqalanem a vitaminem E. Krémovější varianta plně krycího korektoru se slunečnicí a ricinem je od Iniky Organic 

Doporučené make-upy:

 

 

Doporučené korektory:

 

 

 

DOPLŇKY STRAVY JAKO PODPORA ZDRAVÉ MIKROFLÓRY.

Kromě BIO PÉČE jsou potravinové doplňky skutečnými spojenci pro zdravou pokožku. Takže které z nich si vybrat, když máte akné?

Pre a probiotika, která hýčkají střeva

Probiotika jsou mikroskopické živé organismy, dobré bakterie, které pomáhají vyvažovat počet "špatných" bakterií střevní mikroflóry.  Prebiotika slouží jako potrava pro probiotika. Zajišťují dobré trávení a tedy zdravou pokožku. Doporučujeme je zapít nápojem z BIO Aloe Vera. 

Detoxikační léčba

Abychom pomohli tělu eliminovat toxiny a vyčistit ho zevnitř, používáme detoxikační superpotraviny, jako je psyllium a chlorellaVezměte prosím na vědomí, že detoxikační léky působí jako očista organismu a mohou způsobit, že se pupínky na pleti objeví právě jako důsledek této očisty.

Hormonální akné? Pupalkový nebo brutnákový olej, vnitřně i zevně (ne pro těhotné ženy)

Pokud je vaše akné hormonálního původu, vybírejte doplňky, které podporují rovnováhu hormonů, jako je: maca nebo cordiceps, len, ashwagandha.

Jizvy po akné 

Hvězdy v péči o jizvy jsou MSM , přírodní sloučenina síry, která pomáhá udržovat integritu pojivové tkáně.