AKTUÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA NA OBOU PRODEJNÁCH: PONDĚLÍ - PÁTEK 9 - 19:00, DOPRAVA ZDARMA OD 1 800,- KČ / 80, - EURO.

PLEŤ AKNÓZNÍ

Problematická / Aknózní pleť

Nevíte, která organická kosmetika se hodí pro vaši pleť? Objevte náš speciální výběr doporučení pro aknózní pokožku. Najděte zde také náš osobní výběr organických kosmetických produktů, přímo pro určený typ pleti.  

 

 

 

Akné, co to přesně je?

Akné je zánět mazového folikulu způsobený proliferací bakterií (zvanou Propionibacterium acnes).

Mazové žlázy vylučují maz (sebum), který je tekutý a protéká póry kůže, aby ji hydratoval a chránil.
V případě akné se kožní maz vylučuje nadbytečně a zhušťuje. Tím ucpává póry, což napomáhá abnormálnímu rozmnožování bakterie Propionibacterium acnes, a vede ke vzniku lézí akné.

Zde je několik hlavních typů:

GIlQCA3dTS7b6YGa3BEd

 • Hyperseborea: mastná a lesklá kůže, velké póry
 • Blackheads:  černé nebo bílé tečky
 • Zánětlivé léze: mohou být povrchní (červené zánětlivé pupínky nazývané papuly nebo pustuly, pokud mají bílou hlavu), nebo hlubší: cysty a uzlinky, které tvoří pod kůží malé hrboly. Ty jsou více či méně bolestivé.
  Akné nejčastěji postihuje obličej a dekolt, protože se jedná o oblasti, které koncentrují mazové žlázy. Mohou ale také ovlivnit záda a trup.

Akné je běžné u dospívajících a často se vyvíjí během puberty: nárůst hormonů způsobuje, že mazové žlázy produkují více mazu, což je živnou půdou pro množení bakterií.

Stále více dospělých trpí také na akné: jedná se o dospělé akné , které je často obtížnější léčit. Hovoříme o hormonálním akné. To je spojené s hormonálními cykly u žen: menstruační cyklus, těhotenství, nebo menopauza.
Akné může být také spojeno s chorobami, jako je endometrióza a syndrom polycystických vaječníků. Může však souviset i s mnoha dalšími. 

 

 

 

 

Co když mi moje kosmetické výrobky způsobují akné?

Pokud nejsou příčiny vnitřní, může být akné způsobeno nevhodnou kosmetickou rutinou: nazýváme jej kosmetické akné. Než začnete uvažovat o léčbě nebo změně stravy, dobře zkontrolujte svou kosmetiku a případně ji na několik měsíců vysaďte.

Proč mi kosmetika může akné způsobit? Nejčastějším viníkem jsou syntetické ingredience. V kosmetice často najdete minerální oleje a silikony, které se nejčastěji vyskytují v krémech a make-upech. V produktech na čištění a exfoliaci zase můžete narazit na sulfáty a tenzidy. Velmi často jsou na vině i špatné kosmetické návyky jako nedbalé odličování. Většinou je však kosmetické akné kombinace obojího.

 

 

 

 

 

 

Snímek obrazovky 2020-10-12 v 23.57.38

Pochopení, proč mám akné: Face mapping

Mapování obličeje je metoda, která vám umožní lépe porozumět původu vašeho akné na základě vzájemné korespondence mezi každou oblastí obličeje a našimi různými orgány. Kůže je náš největší orgán a slouží jako vývod, kterým se zbavujeme toxinů. Pupínky jsou obvykle známkou vnitřní dysfunkce. Jsou způsob, jakým nám naše těla sdělují, že něco není v pořádku.

Pokud se vaše pupínky vždy objeví na stejném místě, mapování obličeje vám může pomoci zaměřit se na příčinu a problém vyřešit v kořenovém adresáři.
Zde je malý souhrnný diagram:

 

Akné: 5 chyb, kterým je třeba se vyhnout

 1. Dření a strhávání kůže: Zapomeňme na agresivní čisticí produkty, jako jsou syntetické micelární vody a mýdla. Proč? Jejich pH je zásadité, zatímco naše pokožka má přirozeně kyselé pH, které jí umožňuje bojovat proti ,,špatným,, bakteriím.

 2. Nadměrně vysoušení pleti: Dejte si pozor na přípravky proti akné, které přesušují pokožku. Přesušená pleť totiž vytváří více mazu, aby se bránila. I aknózní kůže musí být hydratovaná a vyživená, aby mohla být zdravá.

 3. Nadměrná stimulace pokožky: Často se při výskytu akné setkáváme s tím, že naši zákazníci mají tendence neustále testovat nové výrobky, velmi často měnit rutinu a používat několik produktů stejného typu, aby znásobili efekt pro dosažení rychlých výsledků. Touto nadměrnou stimulací pokožky si však můžeme spíše uškodit. Klíčovými slovy v péči o akné jsou trpělivost, jemnost a pravidelnost!

 4. Dotýkání se pupínků: I když je pokušení silné, vyhýbejte se mačkání pupínků. Jinak riskujete zanesení infekce a můžete skončit s jizvami.

 5. Dušení pokožky pod make-upem: Pokoušíte-li se skrýt akné za každou cenu pod vrstvou make-upu, riskujete ucpávání pórů a zhoršování celkového stavu. Nejzdravější pro pleť je v tomto případě nechat kůži dýchat. Pokud opravdu potřebujete akné zakrýt, volte vždy produkty bez chemie a syntetiky. Existují i primery pro mastnou pleť, minerální make-upy a pudry, které jsou pro mastnou a aknózní pleť přímo vytvořené. 

 6. Využívání jen olejů, nebo jen krémů. Ideální je jejich kombinace! Zajímavý článek na téma proč oleje sami o sobě nehydratují, ale uzamykají vodu je ZDE

 

 

 

 

 

Manasi-7-All-Over-Colour---Etruscan-20200311165612

Akné: 7 návyků, po kterých uvidíte rozdíl. 

 

1. Bezvadná hygiena : Malé detaily, co nelze přehlédnout, které můžou zabránit množení bakterií: vyměňte si polštář a vyberte si povlak z hedvábí. Umyjte si make-upové štětce alespoň jednou týdně, vyvarujte se lepení telefonu až k tváři, nesahejte si neumytou rukou na tvář.

 2. Vyberte si pečlivě své kosmetické výrobky : Ať už pro péči nebo líčení, vždy volíme nekomedogenní přípravky ideální je komedogennita olejů 2-0 (to znamená, že nezanesou póry pokožky a nepodporují vznik pupínků / černých teček). Akné by mělo být léčeno šetrně, jako citlivá pokožka. Oleje, med, aloe vera, kys.salicilová, tea tree, šalvěj ... upřednostňujte přírodní ošetření, které zklidňují a regulují pokožku do hloubky, na rozdíl od chemických krémů, které mají pouze krátkodobý a povrchní účinek, a jsou sušší než cokoli jiného. (podrobnosti jak pečovat o aknózní pleť níže) 

3. Vyprovoďte toxiny : Není tajemstvím, že sportování a pocení pomáhá eliminovat toxiny! Můžete také použít  suché kartáčování , což je stará metoda, která stimuluje lymfu a detoxikuje organismus. Před sprchováním věnujte několik minut kartáčování těla kartáčem s přírodního vlákna, krouživými pohyby zdola nahoru směrem k srdci. 

4. Střevo je druhý mozek! : Pokožna je do jisté míry známkou střevní mikroflóry a zdraví, úloha  jídla a trávení je nezbytná. Mezi zánětlivé potraviny, na které se poukazuje jako na přitěžující kožním problémům, patří lepek a laktóza (dále i rezidua pesticidů na zelenine a ovoci, GMO, ultraspracované potraviny a polotovary) . Ujistěte se, že jíte zdravě a jíte (ideálne bio) potraviny, které vaše tělo snadno stráví a nezatíží ho jedy či obvyklé alergeny. Může to znít jako klišé, ale pitná voda velmi přispívá ke zdravé kůži. Vyhýbejte se slazeným limonádám obarveným syntetickými barvami nebo přemiry alkoholu.  Volte bylinkový čaj, pramenitou vodu. Fermentované a probiotické potraviny jsou ideální pro dobré trávení.  

5. Zvládnutí stresu :Problémy s kůží jsou často spojeny se stresem, a proto je péče o vaši mysl stejně důležitá jako péče o vaši pokožku. Jóga, meditace, čtení, aromaterapie ... je na vás, abyste našli rituál, který vám nejlépe vyhovuje, abyste zmírnili tlak, věnujte čas těmto činnostem nezbytným pro vaší pohodu.

6. Kontrola hormonů : Ve světě, kde jsme neustále vystaveni endokrinním disruptorům ( v naší kosmetice jsou látky chovající se jako horm.distruptory zatázané, viz sekce ingredience) , trápí mnoho žen akné spojeným s hormonální nerovnováhou. Existují přírodní alternativy, které regulují vaše hormony, s rostlinami, jako je například petrklíč, kontryhel, měsíček lékařský, řebříček, jitrocel, Ashwagandha, Maca, které lze brát jako doplňek ve formě tobolek nebo čajových směsí. Pokud vás téma  bylinné léčby zajímá existují vyjmečné knihy od Marie Treben, Janči, Zentricha, Grešíka, Wolf-Dietera, Dr.Hauschky, Dr.Davida Freye nebo Dr.Anny Strunecké, či Dr.Mayi Shetreatové-Kleinové a mnoha dalších. 

7. Buťte k pokožce laskaví : Nepochybně naše nejdůležitější rada! Protože víme, že akné ovlivňuje sebevědomí, není lepší rady, abyste miloval a rozmazloval vaši pokožku. Aknózní kůže není špinavá, ošklivá nebo ostudná.  Poslouchejte svou pokožku, udělejte si čas na její masáž, nabídněte jí skutečný rituál smyslové péče a nechte ji dýchat, vrátí vám to! Dokonalá pleť neexistuje a s láskou a intuicí se naučíte nové rituály keré vám pomohou a přírodní lékárna se postará o znovunastolení rovnováhy.

 

 

 

 

 

Manasi-7-Strobelighter---Sunrise-20200311170340

Jaké rituály zvolit pro aknózní pleť?

Nevěřte na zázrak v řádu několika dnů, ale počkejte několik týdnů, aby jste mohli skutečně posoudit účinnost produktu / rutiny ( regenerace pokožky trvá v průměru 28 dní).

S organickou a přírodní kosmetikou můžete dosáhnout úžasných výsledků! Několik let s nadšením sledujeme vaše změny, zlepšení  a vaše zpětná vazba a reference jsou toho důkazem.

Akné může být také spouštěno při přechodu na přírodní kosmetiku. Díky zanesené pleti a zníčené mikroflóře a pH z běžné kosmetiky se pleť stala závislou na podpoře zvenčí. To je ale opačný přístup než ten, co razí přírodní kosmetika. Ta naopak napomáhá pleti s jejím přirozenou obranyschopností a podporuje přirozené procesy, nezalepuje pleť a neodmašťuje ji.

KTERÝ ROSTLINNÝ OLEJ A HYDROSOL PRO AKNÓZNÍ PLEŤ?

Organické rostlinné oleje jsou ideální pro regulaci aknózní pleti za předpokladu, že si vyberete nekomedogenní (stupeň 2-0) se ,,suchým,, finišem. 

Naše oblíbené? Squalan, Olej z granátového jablka  jojobový olejricinový olej, hroznový olej, nimbový (neemový) olej, šípkový olej, rakytníkový olej, olej z lískových oříšků, světlicový olej, slunečnicový olej, arganový olej, konopný olej, švestrkový , ostropestřecový a opuncioný olej.

Hormonální akné: Vyzkoušejte pupálkový nebo brutnákový olej vnitřně i zevně (ne pro těhotné ženy) 

JÍL: ZÁZRAČNÝ LÉK NA AKNÓZNÍ A MASTNOU PLEŤ.

Perfektním spojencem pro aknózní pleť je zelený jíl , který detoxikuje, remineralizuje, odmašťuje, vytahuje nečistoty z pórů a absorbuje přebytečný maz. Jílová maska je perfektní jednou týdně k revitalizaci a harmonizaci.

 

 

 

 

Můžeme také vsadit na:

 1. Rýžový prášek, který díky absorpční schopnosti zjemňuje a zmatňuje.

 2. Šalvěj, která čistí a vyhlazuje strukturu pokožky. Reguluje aktivitu mazových žláz a obnovuje přirozenou ochrannou vrstvu kůže.

 3. Medvědice lékařská reguluje vylučování mazu, snižuje nedokonalosti pokožky a snižuje lesk.

 4. Aktivní uhlí, které z pórů extrahuje všechny bakterie a nečistoty.

 5. Aloe Vera, která uklidňuje, hydratuje, osvěžuje a znovu vyrovnává pH pokožky.

 6. Kyselina salicylová zmizíkuje skvrny a vylepšuje strukturu pokožky. 

 

 

 

 

 

 • RITUÁL PÉČE O AKNÓZNÍ PLEŤ & PRODUKTY

  JAK ČISTIT PLEŤ NÁCHYLNOU NA AKNÉ?


  Klíč k dobrému čištění? Jemnost!
  Večer provádíme dvojité čištění, které odstraní všechny nečistoty nahromaděné během dne, aniž by došlo k odření a vysušení kůže. Chcete-li se vyhnout mastným zbytkům, dávejte přednost emulgovatelné verzi oleje, která se při kontaktu s vodou promění v mléko.

   

  KROK 1 : Masírujte suchou pokožku čisticím olejem , aby jste rozpustili a stáhli make-up, nečistoty a nadbytečný kožní maz na povrchu pokožky. Odstraňování make-upu olejem je nejšetrnější a nejúčinnější metodou čištění pokožky. Neexistuje žádný důvod, abyste olej vynechali pod záminkou, že máte akné, naopak! Vyzkoušejte čistící olej od Gressa Skin Balancing CleanserPo vmasírování do pleti z ní oleje (jojobový, olivový, ricinový, dýňový a šípkový) aktivně vytáhnou nečistoty a projasní ji. Nebo Yage Snow White hloubkově čistící olej. Obsahuje ricinový olej - pro zklidnění pleti po odlíčení a pro péči o řasy, jojobový olej - pro výživu  a hydrataci pleti a okurku - pro zklidnění a osvěžení pletí.

  Něco navíc : masáž pokožky stimuluje krevní oběh pro lepší transport nezbytných živin a podporuje lymfatickou dráhu. Doporučeme využívat i pomocníky jako Guasha nebo Face Roll

   
  KROK 2 : Opusťte mýdla a syntetické micelární vody, na dočištění používáme nejjemnější čisticí mléko,aeos Gentle Cleansing Lotion .antibakteriální, hojivé, zvlhčující a zklidňující. Nebo náš bestseller mycí gel Dafnas Purify antioxidační čistící gel. Odstraňuje každodenní nečistoty, jemně čistí póry a bojuje proti volným radikálům. Pomáhá redukovat hormonální akné. Kyselina salicylová proniká hluboko do pórů, které čistí a tím způsobuje, že se neucpávají a předchází se tak vzniku akné a černých teček.

   

  Tip : K čištění pleti můžete dokonce použít čistý med! Vyberte si přednostně nefiltrovaný a nepasterizovaný organický med. Vezměte si kousíček medu a zahřejte jej mezi rukama, abyste mu pomohli „roztát“ a masírujte krouživými pohyby vlhkou pokožku. Můžete ho nechat působit jako masku, pak ho opláchnout teplou vodou.

 • KROK 3: Po opláchnutí rozprašte na pleť mlhu, aby se neutralizoval vysušující účinek vodního kamene a připravte pokožku na ošetření.

   

 •  

 

JAKÉ TONIKUM VYBRAT?


Můžete použít hydrosol , termální vodu nebo mlhu. Pro dočištění a stažení pórů zvolte  Gressa Skin Tonikum z Nerolis citrusem a meduňkou čistící póry mlhu od Kjaer Weis  nebo aktivní mlhu od Dafna's ayurvedic SkinCare Pro zklidnění a doplnění hydratace (kterou pleť náchylná k akné často potřebuje!) hledejte tonikum obohacené o hyaluronovou kyselinu ukrytou v Yage Organic Rose Kiss nebo o aloe vera v Inika Organic Phyto-Acive Rosewater

A ráno? Ráno není nutné znovu pleť čistit. Přílišné čištění může narušit rovnováhu pokožky a ovlivnit její schopnost bránit se před vnějšími vlivy. Po dvojitém čištění z večera, po odstranění make-upu, nečistot a zbytků znečištění, stačí ranní mlha k osvěžení a probuzení pokožky.

Doporučené mlhy a tonika:

 

 

 KRÉM NEBO OLEJ? JAK HYDRATOVAT AKNÓZNÍ PLEŤ

Pochopíte, že pleť náchylná k akné nemusí být pouze několikrát čištěna, ale také musí být hydratována, vyživována a chráněna.

Který krém pro pleť náchylnou k akné?

Úlohou krému bude především hydratace a ochrana pokožky.
Není tedy třeba se rozhodnout se pro krém označený jako „proti-akné“, musíme si hlavně vybrat nekomedogenní recepturu , abychom nezanesli póry a nerozmnožili pupínky.
Pokud máte mastnou pleť, dávejte přednost lehoučkým krémovým nebo gelovým konzistencím, které jsou hydratační a lehké. Nejlehčí a přitom hluboko regenerující jsou Dafnas Skincare Moisture +  krém s rychlou absorpcí. Zahrnuje 19 hydratačních a obnovujících složek jako kyselinu hyaluronovou a arganový olej a čerstvé a uklidňující extrakty z kalendule a fíků. Dále Inika Organic Phytofuse Renew Maca Root Day/Night Cream. Hydratační denní krém se zpevňujícími účinky. Lehká vyživující textura, která zanechá pleť mladistvou a prozářenou, zadržuje v pleti vlhkost a hydrataci, zrychluje látkovou výměnu v kožních buňkácha chrání pleť proti škodlivým vlivům z okolního prostředí.

Doporučené lehké krémy:

 

 

OLEJ NA AKNÉ, DOBRÝ NEBO ŠPATNÝ NÁPAD? 


Tato otázka vyvolává debatu! My jsme ale po zkušenostech zastánci olejů na všechny typi pleti !

Díky složení, které je přirozeně blízké kožnímu mazu a díky afinite olejů se prokázalo, že rostlinné oleje znovu vyrovnávají pH pokožky.
Ve složení není voda, textura ani plnivo. Olej přináší mnoho výhod v několika kapkách, chrání pokožku před dehydratací a vnějšími agresory a pomáhá ji regenerovat.

Pro pokožku náchylnou k akné bude olej ideální díky schopnosti regulace tvorby kožního mazu a zejména pro podporu hojení (za předpokladu, že si olej dobře vyberete!)
Některým rostlinným olejům, které jsou komedogenní , se musíme vyhnout za každou cenu. Dbejte také na kvalitu oleje, jeho způsob extrakce a jeho čerstvost, která určí jeho účinnost. Vybíráme nejlépe panenské, lisované za studena a bio, organické.

A konečně, vhodné zvyky jsou nezbytné pro využití výhod olejů: vždy používáme olej na mokrou pokožku pro lepší vstřebání. 2 až 3 kapky jsou dostatečné množství, před použitím zahřejte olej v dlaních. Vždy také použijeme pod olej hydratační séru, čii krém protože olej sám o sebě nehydratuje, ale uzamyká v kůži vodu a tím ji nepřímo hydratuje. Jeho úloha je regenerační, vyživující a ochranná. Olej lze použít ráno a večer namísto zvlhčovače, nebo pouze večer jako noční péči, pokud dáváte přednost krému během dne.

Který olej pro pleť náchylnou k akné?

Přednost se dává olejům bohatým na kyselinu linolovou ( omega-6 ), což pokožka náchylná k akné velmi postrádá. Je to třeba olej konopný, šípkový, hroznový, chia,  olej ze světlice barviřské či černého kmínu, ostropestřecový, malinový, slunečnicový, švestkový, vlašský, tamanu, arganový, dýňový, makadamiový, lněný a sezamový.  Můžete se rozhodnout pro surový rostlinný olej nebo synergii rostlinných olejů a různých pečlivě vybraných účinných látek. Oleje je vhodné doplňovat i zevnitř a pleti tak výrazně pomoci. (třeba několik lžic denně jedlého lněného či konopného oleje)

A tyto oleje naštěstí hojně najdete v našich produktech! Olej pro problematickou pleť je třeba Inika Organic Phyto-Acive Botanical Face oil se světlicí barvířskou, šípkem a arganem. Gressa Skin Vyhlazující pečující olej s makadamií, šípkem a malinou. V poslední době se velké oblibě těší konopné výrobky, i zde je vhodná hojivá kombinace konopí a šípku v Inika Organic Phyto-Acive Rosehip oil.

Něco navíc : Po aplikaci oleje, masírujte pokožku s  gua-sha, který stimuluje krevní oběh a urychlí vyplavení toxinů.

Doporučené nekomedogenní synergické oleje: 

 

 

  

SOS PUPÍNKY.

Použijte lokálně cílenou léčbu, kterou necháte působit přes noc. Využijte unikátní SOS Miracle od Yage Organic.

 

PEELINGY VHODNÉ NA PROBLEMATICKOU PLEŤ


Kůže náchylná k akné má tendenci být přetížená , a proto je důležité nezanedbávat exfoliaci.
Tento krok je nezbytný pro hladší strukturu pokožky, pro zhojení jizev po akné , ale také pro podporu pronikání a účinnosti následných ošetření.

Vynechte příliš drsné syntetické a agresivní peelingy, které dráždí mazové žlázy a zhoršují zánět.
Hledejte jemné peelingy formulované s enzymy, ovocnými kyselinami ( AHA) nebo BHA ( kyselina salicylová ), které rozpouští a sbírají mrtvé buňky, aniž by se museli drhnout. Unikátní mix mechanického a chemického (přírodní AHA lime caviar) peelingu využívá  Inika Organic Phytofuse Renew Caviar Lime Exfoliator a Yage Organic Twinkle Star.

Aplikujte 2X týdně.

Doporučené peelingy: 

 

 

A CO JIZVY PO AKNÉ?

Ideální je léčit jizvy po akné co nejdříve, protože čím starší jsou, tím více budou obtížné odstranit.
Velmi zajímavé účinné látky k léčbě jizev je například šípkový olej či konopí.  Tady opět zafunguje Inika Organic Phyto Active Oil  Šípkový olej dokáže léčit jak vady tak i jizvy. Komedogennita je č.1 takže ho lze aplikovat bez obav na celou pleť i lokálně. Dbějte na bio kvalitu všech olejů, jenom tak získáte látky v nejvyšší kvalitě a budou opravdu funkční. 

Pokud jde o každodenní péči, regenerační sérum s vitamín C , Niacinamidem. (B3) a extraktem ze zázvoru (jak proti skvrnám, tak proti nedokonalosti) budou vašimi spojenci! Svatý grál je Dafnas Ayurvedic Skincare Unify

Abychom omezili poškození a zmírnili jizvy,  zařadíme do kosmetické rutiny peelingovou péči s AHA  Zde doporučuji AHA od Yage Organic Twinkle Star. A s medovými maskami, s Rýžovými enzymy + Vit C.. Ty dodávají medovému složení sílu. ideální je Gressa Skin přírodní pečující maska. Funguje jako maska, peeling a exfoliační gel. 

Doporučené nekomedogenní synergické hojivé oleje v předchozí kapitole: 

 Doporučené hojivé a čistící masky:

 

 

 

 

 

JAKÉ LÍČÍDLA ZVOLIT PRO PLEŤ NÁCHYLNOU K AKNÉ?

Cíl: Sjednotit pleť, zamaskovat nedokonalosti a zároveň nechat pokožku dýchat a udržovat přirozený vzhled.
Pokud jde o péči, vybíráme pouze nekomedogenní typy olejů a krémů .

Výběr make-upu pro pokožku náchylnou k akné je zásadní! Organické a přírodní makeupy mají tu výhodu, že se jedná o skutečnou péči, plnou účinných látek, které hýčkají a zkrášlují pokožku.

Hvězdou pro pokožku náchylnou k akné je minerální základ : kompozice, která umožňuje pokožce dýchat na maximum, možnost vrstvení podle potřeby, které umožňuje sjednotit přesně tam, kde je potřeba. Výhodou je také matující účinek a přirozený SPF index ochrany před sluncem. . proste to nej pro vás! 

Minerální Makeup alimaPURE Satin Matte Foundation či Inika Organic zapečený pudrový makeup  je nejlepším spojencem mastné pleťi náchylné k nadměrnému lesku a nedokonalostem: 100% přírodní  a  nekomedogenní , sjednocuje a matifikuje pokožku a zároveň ji nechává dýchat. Minerály, které obsahuje jako zinek, mají vynikající čisticí, regulační a hojivé vlastnosti.
Více než makeup, je to skutečné ošetření, které vám umožní mít krásnou pleť den co den. Pokud chcete i SPF 25 ochranu zvolte Inika Organic sypký makeup!

Pro ty, kteří hledají tekutou konzistenci a vysoké krytí bez pocitu ,,masky,, doporučujeme make-up Gressa Skin Minimalist Foundation. Několik kapek stačí pro bezchybný a dlouhotrvající vzhled a její složení pro péči o pleť doslova přetéká botanickými výtažky, které uklidňují akné.

Pro milovníky krémové konzistence a až plného krytí tu máme Kjaer Weis Cream Foundation v ikonickém kovovém nebo kartonovém doplňovatelném balení.

Tip: Místo vrstvení make-upu používejte lokálně barevný korektor, pouze tam kde je nutné.
Třeba zelený minerální primer /korektor, který neutralizuje zarudnutí pupínků a jizev od alima Pure.

Lokální hojivé korektory pro mastnou pleť:  s pudovější konzistencí full coverage od alima Pure se sqalanem a vit.E. Krémovější varianta plně krycího korektoru se slunečnicí a ricinem je od Iniky Organic 

Doporučené make-upy:

 

 

Doporučené korektory:

 

 

 

DOPLŇKY STRAVY JAKO PODPORA ZDRAVÉ MIKROFLÓRY.

Kromě BIO PÉČR jsou  potravinové doplňky skutečnými spojenci pro zdravou pokožku. Takže které z nich si vybrat, když máte akné?

Pre a probiotika, která hýčkat střeva

Probiotika jsou mikroskopické živé organismy, dobré bakterie, které pomáhají vyvažovat počet ,,špatných,, bakterií střevní mikroflóry.  Prebiotika slouží jako potrava pro probiotika. Zajišťují dobré trávení a tedy zdravou pokožku! Svělé doplnit o nápoj z BIO Aloe Vera. 

Detoxikační léčba

Abychom pomohli tělu eliminovat toxiny a vyčistit ho zevnitř, používáme detoxikační superpotraviny, jako je  psyllium, chlorellaVezměte prosím na vědomí, že detoxikační léky působí jako čistka a mohou způsobit, že pupínky vyjdou jako první, než najdou čistší pleť.

Hormonální akné? Pupálkový nebo brutnákový olej vnitřně i zevně (ne pro těhotné ženy)

Pokud je vaše akné hormonálního původu, vyberte doplňky, které podporují rovnováhu hormonů, jako je  maca nebo cordiceps, len, ashwagandha.

Jizvy po akné 

Hvězdy v péči o jizvy jsou MSM , přírodní sloučenina síry, která pomáhá udržovat integritu pojivové tkáně.

 

 

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamy, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné