AKTUÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA NA OBOU PRODEJNÁCH: PONDĚLÍ - PÁTEK 9 - 19:00, DOPRAVA ZDARMA OD 1 800,- KČ / 80, - EURO.

Refillable kosmetika naší budoucností?

 Blog.1 

 

 

 

Zelený trend, který nás baví - znovu naplnitelné & recyklovatelné obaly!

 

Refill-EmptyPans

 

V Líčírně podporujeme značky, které nestojí pouze na ekonomickém pilíři, ale zajímá je i společnost a příroda kolem nás. Podniky, které fungují na cirkulárním principu, se holisticky zabývají celým životním cyklem svých produktů. A my si opravdu ceníme každého takového kroku k zodpovědnějšímu a uvědomělejšímu fungování.

Jedním z nich je například výroba znovu použitelných (refillable), nebo zcela recyklovatelných obalů (recyclable). Často nás ani nenapadne, kolik zbytečných plastových obalů nám denně projde rukama - tyto obaly představují nejen nerozložitelný odpad (až stovky let), ale přispívají i k větší uhlíkové stopě. Podle studie Zero Waste Europe jsme v roce 2018 vyprodukovali až 142 miliard obalů kosmetických produktů…

 

 

 

 

 

 

 

 

Snímek obrazovky 2021-02-02 v 14.45.30

 

Že naše značky dbají na prvotřídní kvalitu a čistotu složení je jasné, některé z nich se ale své produkty snaží dovést k ještě větší dokonalosti a zavádí systém znovu použitelného, nebo zcela rozložitelného balení.

 

Nejžhavější novinkou je řada Red Edition od dánské značky Kjaer Weis. K jejich ikonickým kovovým, znovu naplnitelným obalům z edice Iconic přidali nově rudou variantu ze 100% recyklovatelného a rozložitelného papíru - obaly z edice Red jsou určené k opětovnému naplnění, zároveň jsou ale zcela kompostovatelné!

 

https://www.licirna.cz/produkty/kjaer-weis-red-edition-obal-na-kremovy-rozjasnovac--bronzer--tvarenku/

 

 

 

 

 

 

 

 

Další značkou z naší nabídky, která nabízí inovativní řešení je Aether Beauty. Ve svém portfoliu má na našem trhu zatím “pouze” paletky očních stínů - nejsou to ale paletky ledajaké! Kromě oné rozmanité nabídky stínů nejčistšího složení, přichází jako první se zcela recyklovatelnými obaly. V packagingu Aether Beauty totiž nenajdete zrcátko, magnety ani další těžko recyklovatelné součástky. Long story short - s vaší Aether paletkou se můžete bez výčitek a beze smutku rozloučit! 

https://www.licirna.cz/paletky/aether-amethyst-crystal-gemstone-palette/

 3_STEP_RECYCLE_YOUR_PALETTE-01_1024x1024

 

 

 

  

 

 

A berlínská značka NUI Cosmetics říká hlasité ANO vědomé kráse a stejně hlasité NE zbytečnému odpadu - své oční stíny, pudry a bronzery balí do papírových kompostovatelných krabiček. Tyto produkty u nás od loňského podzimu naleznete také!  Refillable systém dále nabízí značka Alima Pure. “Méně nepořádku, méně odpadu.” Náplně mohou být kdykoliv a kdekoliv lehce vyměnitelné díky magnetovým plošinám, které drží produkt ve svém obalu.

 

nui-cosmetics-papp-verpackung        cream-highlighter-refill_1024x1024

 

 

 

 

 

Pokud obaly vašich oblíbených produktů nejsou dovedené k dokonalosti, rozhodně se od nich nemusíte odvracet! Skvělou možností je jejich znovu využití na produkty vlastní výroby. Z kávového lógru uděláte jednoduše peeling, pokud k němu přidáte kvalitní olej - můžete použít olej kokosový, mandlový, olivový, nebo kterýkoliv máte zrovna po ruce! Hotový peeling můžete použít k odstranění odumřelé pokožky, je vhodný na celé tělo ale i pleť a rty. Smícháním včelího vosku, bambuckého másla a kvalitního esenciálního oleje zase získáte vyživující a regenerující balzám na rty. A fantazii se meze nekladou! Budeme moc rádi, když s námi budete sdílet tipy na opětovné využití obalů vaší kosmetiky.  

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení