AKTUÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA NA OBOU PRODEJNÁCH: PONDĚLÍ - PÁTEK 9 - 19:00, DOPRAVA ZDARMA OD 1 800,- KČ / 80, - EURO.

ELLIS BROOKLYN

ellisBANNER

 

 O značce Ellis Brooklyn

Vůně Ellis Brooklyn vznikly jako pocta neochvějné lásky k psanému slovu, kterou v sobě zakladatelka značky,spisovatelka a dlouholetá redaktorka pro New York Times, Bee Shapiro, nezapře. Nechte se přenést do světa čistých avoňavých ingrediencí, které jsou inspirovány literaturou, poezií,verši a psaním písní.

V Ellis Brooklyn jednají se zákazníkem transparentně a na rovinu.

„Naší filozofií je vyváženost: preferujeme přírodní materiály pro jejich komplexnost a krásu, ale pokud jsou bezpečnější nebo udržitelnější ,použijeme syntetické materiály. Věříme, že stejně jako existují dobré přírodnílátky, existují také špatné přírodní látky. A stejně jako existují bezpečné syntetické látky, existují nebezpečné nebo nekvalitní syntetické látky. Těm sevyhýbáme. Zároveň víme, že mnoho přírodních látek ve skutečnostiobsahuje velmi vysoké množství alergenů, zatímco syntetické látky nabízísolidní bezpečnostní kompromis, s minimálními nebo žádnými dráždivými látkami,“ prozrazuje zakladatelka značky Bee.

I přes to, že je značka americká, se řídí pravidly Evropské unie, kterázakazuje více než 1300 přísad, zatímco v USA se kosmetické produktyregulují jen stěží. Pro představu – zakázáno je zde pouze kolem 30ti přísad. Pravidla Evropské unie dále porovnávají s pravidly v Austrálii, Japonsku a Kanadě i s každým novým vědecky podloženým výzkumem. Zároveň dodržují pravidla testování IFRA, což jsou dobrovolné normy probezpečnost vůní.

 

BEE SHAPIRO O ELLIS BROOKLYNellis2

Posledních jedenáct let pracuji jako kosmetická redaktorka pro New YorkTimes. Je to práce snů, která je o to sladší, protože jsem se do kosmetického byznysu zamilovala. Rukama mi prošlo nespočet produktů, a tak bych mělabýt posledním člověkem, který řekne, že svět potřebuje další kosmetickou značku. Osud tomu chtěl jinak. V roce 2013 jsem otěhotněla a čekala svouprvní dceru Ellis, v té době jsem také žila v Brooklynu (odtud název značky Ellis Brooklyn).

Vždy jsem milovala vůně – je to mocný, neviditelný jazyk, který dokáževyprávět příběh nebo vykouzlit vzpomínku jediným přičichnutím. Právě v těhotenství jsem se začala mnohem více zajímat o složení produktů a zjistilajsem, že neexistují žádné sofistikované vůně s čistým složením.

Mým cílem bylo vytvořit vůně s čistým složením a odpovědným získáváním ingrediencí.

Hned od počátku se Bee rozhodla, že každá použitá složka bude posouzenaz  hlediska bezpečnosti a jejího dopadu na životní prostředí. Zásadním krokem bylo vyloučit toxiny, které jsou široké veřejnosti známé, ale i ty, okterých se příliš nemluví, přesto jsou používány ve velkém. Klasickým příkladem jsou silikony, používající se v kosmetických produktech, v parfemářském odvětví zase ftaláty, které se používají k zafixovánísyntetické parfemace. Ftalátů existuje několik druhů, dva nejškodlivější, DEHPa DBP, byly Evropskou unií již dávno zakázány. Jsou klasifikovány jako toxinydruhé třídy, způsobující reprodukční poruchy.

Zavázali jsme se k udržitelnosti, čistým formulacím a neustálým inovacím voblasti odpovědného získávání a složeníingrediencí. Svou uhlíkovou stopu kompenzujeme každoročnímpříspěvkem do Carbon Fund.Spolupracujeme se skladovýmidodavateli s certifikací Ecocert a FSC.Používáme bakelitový kompresní uzávěr,který je biologicky odbouratelný aneobsahuje žádné petrochemické látky.

PRODUKTY JSOU VEGANSKÉ, NETESTOVANÉNA ZVÍŘATECH, BEZ PARABENŮ, FTALÁTŮ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žádné produkty značky ELLIS BROOKLYN nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení