DIAGNOSTIKA PLETI & VÝBĚR PRODUKTŮ

GUIDEBANNER3

Ne vždy známe naši pokožku, a přesto je nezbytné zvolit vhodnou kosmetiku přizpůsobenou jejím potřebám. 

 

ROZLIŠUJTE MEZI TYPEM PLETI A STAVEM (KONDICÍ) PLETI!

1. TYP PLETI

Normální typ

mala3Zcela vzácné, je to perfektní pleť, o které všichni sníme! Produkuje přesně takové množství mazu, aby zůstala hydratovaná, chráněná a bez nadměrného lesku. Pleť je hladká, měkká a zářivá, má minimum nedokonalostí a póry jsou staženy.

 

Suchá pleť

Rozlišujeme suchou pleť následkem dlouhodobé dehydratace (tzv. žíznivá kůže, viz Kondice pleti) a dlouhodobou podvýživou. Dehydratovaná pleť je nejčastější příčinou pocitu suchosti a je zapříčiněna více vlivy (viz dále). Kdežto suchá pokožka je podvyživená a vyžaduje komplexnější péči. Tento typ pleti je většinou reakcí na vnitřní prostředí těla, hormonální změny, na nesprávnou životosprávu. Na dotek je poměrně drsná, nesvítí a její póry jsou napnuté, téměř neviditelné a trpí nedostatkem mazu (tuku).

 

Mastná pleť

Pokožka vyznačující se vytvářením nadbytku kožního mazu. Mastná pleť může mít sklony k tvorbě bílých a černých teček, ale také zánětlivých komedonů, následkem zahlcení mazových žláz a jejich ucpáním v podkoží. Mastná pokožka má tendenci lesknout se po celé tváři. Je obecně tlustší, póry jsou zvětšené a struktura kůže je nepravidelná. Je náchylná k vadám, k akné.

 

Smíšený typ pleti

Mezi suchou a mastnou pokožkou je smíšená pokožka často mastná v T zóně (kde jsou mazové žlázy nejpočetnější), zatímco tváře jsou suché a pevné. Póry jsou viditelné, může být také náchylná k ,,vadám".

Neexistuje žádný typ pokožky „lepší“ než jiný, každý má své výhody a nevýhody.
V dospělosti může naší pleť ovlivnit mnoho faktorů a především životní styl, proto je důležité naučit se milovat svou pokožku a hýčkat ji co nejpřirozenějšími metodami.

 

 

 

 

Skvělý trik, který vám může pomoci. 

Stále váháte? Vyzkoušejte kapesníčkový test! Očistěte pokožku bez použití hydratace a vyčkejte 30 minut až hodinu. Přiložte papírový kapesníček (jako masku na obličej), stiskněte na několik sekund: 

Pokud na kapesníku není stopa mastnoty, je vaše pokožka normálně suchá.

Pokud jsou stopy mastnoty v zóně T, je vaše pokožka smíšená.

Pokud jsou na kapesníku stopy mastnoty všude, je vaše pokožka mastná.

 

 

 

 

 mala22. STAV (KONDICE) PLETI  

Dávejte pozor, abyste nezaměňovali typ a stav pleti

Stav pleti je ,,naroubován,, na typ pleti a může se týkat i několika typů pleti současně. Stavy pleti se také mohou navzájem doplňovat a budou při výběru kosmetiky stejně důležité jako typ pleti.
Pokud se náš typ pleti nezmění, jakmile dosáhneme dospělosti (s výjimkou účinků hormonální léčby), může se změnit zdravotní stav kůže.Stavy (kondice) pleti:

Citlivá kůže: 

Je to oslabená kůže, která nepřiměřeně reaguje na vnější vlivy, na stres a změnu. Je napjatá, zašedlá a obvykle má přetrvávající zarudnutí.

Dehydratovaná (žíznivá) kůže: 

Žíznivá kůže trpící nedostatkem vody (nesmí se zaměňovat se suchou pokožkou > nedostatek mazu). Dehydratovaná pleť je nejčastější příčinou pocitu suchosti a je zapříčiněna nedostatečným pitným režimem a náročným životním stylem (vystavování pleti klimatizaci, nedostatek spánku, nevhodná strava, atd.). Dehydratace může mít vliv na všechny typy pleti, dokonce i na mastnou pleť. Pocit z pleti je napjatý a vysušený, aniž by byla šupinatá, a má jemné a viditelné vrásky a strukturu. Je to stav, který lze zvrátit aplikováním vhodných návyků v kosmetické rutině.

Zralá pleť: 

Mluvíme o zralé kůži po menopauze nebo před menopauzou, obvykle kolem 40-50 let. S věkem klesá produkce kolagenu a elastinu, což způsobuje ochablejší pokožku, ztrátu elasticity a pevnosti. Také vznik hlubších vrásek a pigmentových skvrn tvořících se s přibývajícím věkem .

Pleť náchylná k akné:   

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se akné netvoří jen u mastné pleti nebo při dospívání! Mnoho žen trpí na hormonální akné v každém věku. Pleť náchylná k akné musí být ošetřena šetrně, úkolem je najít účinnou, hojivou a regenerační péči  bez agresivního ,,mačkání,, nebo vysušování pokožky alkoholy při snaze zabránit zánětům.

 

 

 

Test jak zjistit váš typ pleti

Pečlivě sledujte pokožku a položte si následující otázky:

  • Září moje kůže?
  • Mám pevné nebo velké póry?
  • Je moje pokožka uvolněná nebo se napíná?
  • Když se jí dotknu, je moje kůže spíše jemná, drsná, mastná?
  • Trpím na nedokonalosti, záněty, akné nebo černé tečky?

Sledujte kůži před nanesením přípravků péče o pleť, aby jejich účinek neovlivnil váš úsudek, pozorujte čistou kůži například ráno po probuzení.

 

 

 Souhrnná tabulka, která vám pomůže jasněji zhodnotit váš typ:

 
Normální
Suchá
Smíšená
Mastná
Vzhled
hladký a svěží
matný s šupinatý
mastná T zóna a suché tváře
lesklý
Dotek
měkký
hrubý
nerovnoměrná textura kůže
mastný
Napjatost ne ano na tvářích
celkově ne, jen pokud je dehydratovaná
Vady, Akné ne ne ano ano
Póry stěží viditelné
stěží viditelné
rozšířené póry v T zóně
rozšířené póry na celé kůži
Lesk jemný, přirozený ne výrazný v T zóně výrazný na celé kůži 

 

 

 

 

 
SLUŽBYBANNER5

 

 

 

Zvolte nejvhodnější kosmetiku na svou pokožku !

Po určení typu pleti vás zveme, abyste si s námi vytvořili svůj nový beauty rituál určený přesně pro váš typ pleti s nejvhodnějšími produkty.  (*V e-shopu můžete upřesnit výběr produktů pomocí filtrů „typ pleti“ a pro ty, kteří chtějí jít vyzkoušet produkty na živo, nabízíme osobní poradenské služby a kosmetické konzultace po domluvě s našimi odborníky v showroomu Líčírna Organics.) 

 

 

MÁ PLEŤ JE SPÍŠE  

 

kuze1                    kuzeSMIS

 

kuzeMAST 

 

 

 

MŮJ STAV PLEŤI JE

 

kuzeCIT2_1                   kuzeAKNO

 kuzezral                   kuzeZIZ

  kuzeteen¨

 

 

MÁ PLEŤ JE  NÁCHYLNÁ NA 

kuzePIGkuzePROS