Ellis Brooklyn Přírodní vonná svíčka PSEUDONYM 184 g

1 490 Kč –14 %
Pseudonym candle
1 490 Kč –14 % 1 267 Kč
Skladem

Ellis Brooklyn vonná svíčka PSEUDONYM Terrific

184 g

  • svíčka tvořená směsí krémových, přírodních vosků
  • veganské složení
  • doba hoření cca 60 hodin
  • luxusní vůně
  • zabaleno v bezolovnatých, ručně vyráběných dózách

 

Provoňte váš domov luxusní přírodní svíčkou od Ellis Brooklyn s čistým složením a šťavnatou vůní krémového fíku s jasmínem. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Seznamte se s novými svíčkami od Ellis Brooklyn. Jejich složení je 100% veganské, tvořené super krémovými voskovými svíčkami. Umístěné jsou v recyklovaných, bezolovnatých a ručně vyráběných skleněných dózách. 

Svíčka PSEUDONYM voní po zralých fíkách, jasmínu, pepři a smetanovém santalovém dřevu. Dohromady tak tvoří svůdnou vůni inspirovanou básní D.H. Lawrence "Fíky."

Jak používat? 

Před zapálením ořízněte 1/4 knotu a při prvním hoření nechte svíčku hořet alespoň jednu hodinu, aby se celý její povrch rozpustil rovnoměrně. Po sfouknutí svíčky opět zkraťte nůžkami na knot o pár milimetrů, předejdete tak vytvoření černého kouře.

Zapálenou svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru.

Doba hoření: 50 - 60 hodin

 

Složení:

Hlava: bergamot, pepř

Střed: fík z Capri, jasmín, fialka

Základ: fazole tonka, santalové dřevo

 

Podrobné složení:

Soy wax, Coconut wax, Carnauba wax, Candelilla wax, Shea butter

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 11.11.2022
Dokonalá a neskutečně originální vůně. Opravdu jsem nikdy nevěřila, že přírodní kosmetika potažmo teď i svíčky mohou být dokonalé a naprosto se vyrovnat těm běžným od luxusních značek. Přiznám se, že jsem se nechala inspirovat u mé oblíbené blogerky na Insta a jsem ráda, že jsem Líčírnu a tyhle svíčky objevila.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ellisBANNER

 

O značce Ellis Brooklyn

Vůně Ellis Brooklyn vznikly jako pocta neochvějné lásky k psanému slovu, kterou v sobě zakladatelka značky, spisovatelka a dlouholetá redaktorka pro New York Times, Bee Shapiro, nezapře. Nechte se přenést do světa čistých a voňavých ingrediencí, které jsou inspirovány literaturou, poezií, verši a psaním písní.

"Mým cílem bylo vytvořit vůně s čistým složením a odpovědným získáváním ingrediencí" - Bee Shapiro

Hned od počátku se Bee rozhodla, že každá použitá složka bude posouzena z  hlediska bezpečnosti a jejího dopadu na životní prostředí. Zásadním krokem bylo vyloučit toxiny, které jsou široké veřejnosti známé, ale i ty, o kterých se příliš nemluví, přesto jsou používány ve velkém. Klasickým příkladem jsou silikony, používající se v kosmetických produktech, v parfemářském odvětví zase ftaláty, které se používají k zafixování syntetické parfemace. Ftalátů existuje několik druhů, dva nejškodlivější, DEHP a DBP, byly Evropskou unií již dávno zakázány. Jsou klasifikovány jako toxiny druhé třídy, způsobující reprodukční poruchy.

"Zavázali jsme se k udržitelnosti, čistým formulacím a neustálým inovacím v oblasti odpovědného získávání a složení ingrediencí. Svou uhlíkovou stopu kompenzujeme každoročním příspěvkem do Carbon Fund. Spolupracujeme se skladovými dodavateli s certifikací Ecocert a FSC. Používáme bakelitový kompresní uzávěr, který je biologicky odbouratelný a neobsahuje žádné petrochemické látky", říká Bee. 

 

Elis4

BEE SHAPIRO O ELLIS BROOKLYN

Posledních jedenáct let pracuji jako kosmetická redaktorka pro New York Times. Je to práce snů, která je o to sladší, protože jsem se do kosmetického byznysu zamilovala. Rukama mi prošlo nespočet produktů, a tak bych měla být posledním člověkem, který řekne, že svět potřebuje další kosmetickou značku. Osud tomu chtěl jinak. V roce 2013 jsem otěhotněla a čekala svou první dceru Ellis, v té době jsem také žila v Brooklynu (odtud název značky Ellis Brooklyn).

Vždy jsem milovala vůně – je to mocný, neviditelný jazyk, který dokáže vyprávět příběh nebo vykouzlit vzpomínku jediným přičichnutím. Právě v těhotenství jsem se začala mnohem více zajímat o složení produktů a zjistila jsem, že neexistují žádné sofistikované vůně s čistým složením.

Naší filozofií je vyváženost: preferujeme přírodní materiály pro jejich komplexnost a krásu, ale pokud jsou bezpečnější nebo udržitelnější, použijeme syntetické materiály. Věříme, že stejně jako existují prospěšné přírodní látky, existují také rizikové přírodní látky (u parfémů to mohou být i přírodní es.oleje, které mohou vyvolávat alegrie nebo podráždění kůže, prácovat s nimi by měli převážně odborníci aromaterapeuti).

A stejně jako existují bezpečné syntetické látky, existují i nebezpečné nebo nekvalitní syntetické látky. Těm se vyhýbáme. Zároveň víme, že mnoho přírodních látek ve skutečnosti obsahuje velmi vysoké množství alergenů, zatímco syntetické látky nabízí solidní bezpečnostní kompromis, s minimálními nebo žádnými dráždivými látkami.

I přes to, že je značka americká, se řídí pravidly Evropské unie, která zakazuje více než 1300 přísad, zatímco v USA se kosmetické produkty regulují jen stěží. Pro představu – zakázáno je zde pouze kolem 30ti přísad. Pravidla Evropské unie dále porovnávají s pravidly v Austrálii, Japonsku a Kanadě i s každým novým vědecky podloženým výzkumem. Zároveň dodržují pravidla testování IFRA, což jsou dobrovolné normy pro bezpečnost vůní.

V Ellis Brooklyn jednají se zákazníkem transparentně a na rovinu.

PRODUKTY JSOU VEGANSKÉ, NETESTOVANÉNA ZVÍŘATECH, BEZ PARABENŮ, FTALÁTŮ.