Oblíbené dokumenty

Blog.3

 

 

 

 

 

 

 

Not So Pretty

 Not So Pretty, vyprávěný Keke Palmerem, je vůbec prvním komplexním rozsáhlým investigativním odhalením v kosmetickém průmyslu v hodnotě biliónů dolarů.

 

 

 

 

 

 

Příběh kosmetiky

 

Příběh kosmetiky, vydaný 21. července 2010, zkoumá všudypřítomné používání toxických chemikálií v našich každodenních výrobcích osobní péče, od rtěnek po dětské šampony. 

 

 

 

 

 

The True Cost 

 

Dokument o oblečení, které nosíme, o lidech, kteří ho vyrábějí, a o vlivu tohoto průmyslu na náš svět. The True Cost nás nechá nahlédnout za oponu a ukáže nám příběhy a fakta, o kterých se nemluví. Jaká je skutečná cena našeho oblečení? Dokunemt ke stáhnutí ZDE

 

 

 

 

 Toxic Beauty

 

Toxic Beauty. Každé ráno se stříkáme a ,,koupeme,, ve více než 100 různých chemických látkách - přesto však není uzákoněné, aby kosmetický průmysl a průmysl osobní péče v Severní Americe prokázal, že je složka bezpečná pro lidské zdraví, než bude na pultech.  Celý dokument ZDE

 

 

  

 

 

 

Cosmetics Coming Clean 2014

 

Cosmetics Coming Clean je celovečerní dokumentární film, který odhalí osobní a environmentální účinky toxických chemikálií používaných v každodenní kosmetice a výrobcích osobní hygieny a nabídne řešení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plastic Planet
 
 
 
Autor snímku Plastic Planet Werner Boote o sobě říká, že byl obklopen plasty už od narození. V šedesátých letech byl totiž jeho dědeček generálním ředitelem německé pobočky Interplastik Werke a naučil ho milovat tento materiál. Naučil ho však i používat mozek, a tak mu postupně začalo docházet, že výroba a používání plastů s sebou nesou mnohá nebezpečí, a to nejen zamořením přírody plastovými odpady. Celý dokument ZDE
 

foto-thomaskirschner-8356_wide-8e56d2b05fc2328debbc4bc0925f758ece178cb5

 

 

 

 

 

 

THE HUMAN EXPERIMENT

 

Zvyšující se počet dětí s autismem, neplodnost, rakovina. To mohou být jen některé důsledky toho, že naše životy obklopuje obrovské množství chemikálií. Nejsou jen v jídle, ale i v nábytku, vzduchu, oblečení, kosmetice nebo čisticích přípravcích. Jejich regulaci se v USA již dlouhá léta úspěšně brání silná lobby chemického průmyslu. Spotřebitel se jednoduše nedozví, jaké chemikálie produkty obsahují. Dokument mapuje aktivitu několika sdružení i jednotlivců, kteří nejsou ochotni své zdraví jen tak snadno obětovat. 

 

 

 

 

 

 

Příběh plastu 

  

Film Příběh plastu je dokumentární film natočený na více než 20 místech za poslední 4 roky. Průzkumníci Craig Leeson a Tanya Streeter a tým mezinárodních vědců odhalují příčiny a důsledky znečištění plasty a sdílejí řešení.
 

 

 

 

 

 

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu

 

 

 

 

 

 Je s námi konec?

 

Je s námi konec? National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cowspiracy: The Sustainability Secret
 
 
 
Cowspiracy: The Sustainability Secret je průkopnický celovečerní dokumentární film o životním prostředí, který sleduje neohroženého filmaře Kip Andersena, který odkrývá nejničivější průmysl, kterému dnes tato planeta čelí - a zkoumá, proč se přední světové ekologické organizace příliš bojí o tom mluvit.
 

 

 

 

 

 

Raději vidličky než nože

 

Raději vidličky než nože (90 '- USA - s CZ titulky najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=vSqN6oOkPzc&t=2540s)
Dokument z roku 2011, který nám říká něco jednoduchého, a naprosto srozumitelného: „Většina našich neduhů je způsobena špatnou stravou.“ Za tímto účelem film zachycuje názor respektovaných lékařů z celého světa, kteří zasvětili svůj život studiu výživy lidí, a díky tomu viděli, jak může člověk obětovat zdraví nesprávné výživě (nebo se správnými potravinami zvrátit i hrozné příznaky)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
What the health
 
 
 What the health.  Zajímavý dokument, který se zabývá hlavně problematikou správné výživy, která vede nejen ke kvalitnějšímu životu, ale především k účinnému předcházení různých onemocnění.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Jedlá zahrada.
 
 
Jedlá zahrada.  Inspirativní pořad s půvabnou Alys Fowler - jak si i na malé zahrádce vypěstovat zdravou zeleninu a ovoce, bez chemie a s radostí.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rachel Carson, (Silent Spring Documentary )  
 
 
 
A má oblíbená  Rachel Carson, (Silent Spring Documentary ) která je podle mnoha odborníků zakladtelkou hnutí za ochranu přírody.
 
Skromné počátky Agentury pro ochranu životního prostředí v době, kdy neexistovala žádná ochrana před nelegálním ukládáním odpadu, znečištěním ovzduší a vody a chemickými rostlinami produkujícími pesticidy, které poškozují ekosystém Země - včetně všech lidí. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu

Oceán ho vždycky naprosto fascinoval. Natočí proto dokument o tom, jak lidé ničí život v mořích, a odhalí přitom korupci nevídaných rozměrů. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Svět podle společnosti Monsanto.
 
 
 
Svět podle společnosti Monsanto. Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto a jej aktuálnych krokoch na poli biotechnológie a kontroly potravín. Už od jej založenia v roku 1901 sa rozvoj a bohatstvo spoločnosti Monsanto spájajú s výrobou a predajom mnohých chemických produktov, ktoré boli neskôr zakázané. V každom z týchto prípadov sa neskôr ukázalo, že spoločnosť klamala, zatajovala dôležité skutočnosti, alebo si jednoducho zaplatila štúdie, ktoré mali dokázať neškodnosť a zdravotnú nezávadnosť jej produktov. Na základe viacerých súdnych rozhodnutí musela spoločnosť platiť nemalé sumy, nijako to však nezastavilo jej víťazné ťaženie celým svetom.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta
 
Dokument Svědectví odhalí pravdu, již živočišný průmysl záměrně tají. Pronikne za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na zboží.