CO JE LÍČÍRNA ORGANICS

  

text9new1
onas 

 

„Téměř 15 let se podílím na proměnách lidského vzhledu a před 10 lety, donucena životní zkušeností, jsem začala více uvažovat nad tím, čemu vlastně věnuji svůj čas,“ říká Veronika Milá, jedna ze zakladatelek, kreativní ředitelka a  zároveň hlavní vizážistka Líčírny.

 

„Začala jsem sledovat neblahé následky neustále se měnících trendů a nenápadné vnucování nového stylu, který ženy udělá konečně krásnější a šťastnější. Nic z toho nebyla pravda a jediný, kdo byl opravdu šťastnější, byly velké společnosti, které na touze žen dobře vypadat vydělávají. Kvůli nemoci, která zasáhla naši rodinu, jsem se začala plně věnovat i složení potravin, dopadům konzumního života na Zemi a v neposlední řadě jsem postupně přicházela i na to, co se opravdu skrývá v prostředcích, kterými se každodenně obklopujeme. Díky tomu nastala moje cesta skrze vzdělávání se v přírodní medicíně a v aromaterapii, chodila jsem na přednášky prvních chemiků a doktorů, kteří se nebáli říci svůj názor. Začala jsem studovat české i zahraniční publikace týkající se neuvěřitelného potenciálu přírodních darů, a zároveň i knihy věnující se dopadu syntetických a toxických látek na naše tělo i planetu." 

 

 

 

 

 

licirna_vlt_op_20200923_162114_DKZ_0340MALA

Všechna moje zjištění byla největším hnacím motorem k vyhledávání a oslovování značek a budování vztahu s průkopníky v zeleném hnutí. Když se mi podařilo nahradit všechny pečující produkty za čisté a živé, přemýšlela jsem, jak také nahradit své pracovní nástroje, tedy líčidla, za funkční a zároveň netoxické pro tělo. Vytvořila jsem jednoduchý web, který měl sloužit k vyhledávání základních informací o ingrediencích a k podpoře malých dekorativních značek objevujících se na trhu," vysvětluje Veronika.

Osobní zkušenost je ale nepřenositelná, a aby člověk poznal skutečný rozdíl, musí si přivonět, vyzkoušet texturu, pochopit rozdíl mezi živou látkou a umělou hmotou. Rok 2017 vše odstartoval, do týmu se přidala Veroničina dlouholetá přítelkyně Klára a další odvážní lidé důvěřující v budoucnost zelené krásy (clean beauty). Díky tomu mohl vzniknout projekt a školicí showroom spojující nejlepší dekorativní produkty a profesionální vizážisty. Projekt, který je v České republice první svého druhu.  

Jsme připraveni ukázat vám svět líčidel, krémů a vůní v té nejčistší podobě, svět bez syntetických náhražek, toxických konzervantů a parfemací. Svět, kde je život v každé lahvičce.

 

 

Seznamte se s nejluxusnějšími bio značkami, které zastupujeme v Čechách.

button1 

 

 

 

text10new 

 

  

p2397337651-o951158767-4

Přírodní a organické ingredience & Profesionální vizážisté a aromaterapeuti 

Hlavní vizážistka a jedna ze zakladatelek projektu Líčírna Veronika Milá roky studovala složení a díky tomu ví, že nikdo na světě se nedokáže vyznat v 90 000 látkách, které chemický průmysl vytvořil, a zhodnotit je. Látky působí koktejlově a není v lidských silách zajistit jejich stoprocentní bezpečnost. „Pokud mi nikdo není schopen říci, jak na mě látky mohou působit, volím zdravý rozum a předběžnou opatrnost a budu se snažit je co nejvíce minimalizovat. Mnohem víc mě ale při mém studiu udivilo, jak rychle jsme zapomněli na původní přírodní ingredience, které naše tělo vyživují, uzdravují a omlazují. Proto jsme vybrali ty nejlepší značky, ve kterých je život sám. Složení, které tu bylo po tisíce let všude okolo nás a kterému naprosto důvěřuji,“ říká Veronika.

Naším posláním je změnit způsob, jakým lidé přemýšlí o složkách a produktech, které si dávají na své tělo. Připravili jsme pro vás zajímavý koncept, kterým je designové, příjemné místo plné úžasných výrobků a upřímných odborníků. Koncept, který se snaží vysvětlovat rozdíly mezi dobrými a rizikovými chemickými látkami a který vám tak pomůže pochopit, jaká značka je nejlepší jak pro vás, tak pro Zemi. Prostor žije workshopy a pop-upy. Můžete se těšit na profesionály z oboru vizážistiky, aromaterapie, DIY, udržitelné módy.  Chceme, aby to v Líčírně prostě ŽILO!

 

 

 

 

 

Naše značky mají recyklovatelné obaly ze skla, celulózy nebo recyklovaného plastu a jsou Cruelty Free.  Považujeme je za značky budoucnosti

Naší snahou je podávat informace týkající se jen těch produktů, u kterých je garantovaný jejich čistě přírodní nesyntetický původ a zodpovědná práce s bylinami, květinami, ovocem, oleji, minerály a dalšími ingrediencemi. Neprodáváme žádné značky, které testují své produkty na zvířatech. Snažíme se vybírat značky s recyklovatelnými a recyklovanými obaly nebo vyměnitelným obsahem. Vše zodpovědně prověřujeme, zjišťujeme kvality a nedostatky produktů a debatujeme s vámi o všem, co by mohlo přispět k rozkvětu kosmetiky a její plné transformaci na čistě přírodní a pečující. Sami si ověřte, které látky u nás nejsou nebo naopak v malé míře jsou a proč v sekci Zakázané přísady v naší kosmetice

 

 

 

 

 

web kopieVše podrobujeme důkladnému testování

Všechny značky v Líčírně podrobujeme nejrůznějším zkouškám. Jsou testovány i během focení, natáčení nebo přímou aplikací na naši pleť. „Každá pleť je individuální, a tak je možné, že to, co nefunguje u nás, může zafungovat jinde. Proto se postupně pokoušíme najít co nejvyváženější informace a doporučení vycházející jak z mých vlastních zkušeností, tak i ze zkušeností mých přítelkyň – a to nejen z okruhu vizážistek, ale i od normálních uživatelek kosmetiky, tedy mých kamarádek a běžných spotřebitelek,“ vysvětluje Veronika Milá. 

 

 

Nepodporujeme umělost, ale autentičnost

A proč? Protože tímto směrem jsme si to již zkusili a je vidět, že to vede jen ke zkreslenému pohledu na lidské tělo. Věčná nespokojenost většiny žen (nezávisle na jejich věku) a neustálé pokušení být jako ta modelka z obálky, respektive jako někdo, kdo ve skutečnosti neexistuje a jehož vzhled je jen zásluhou mnoha hodin práce ve Photoshopu. Jako výzvu vnímáme kvalitní fotografie a fotografy, co umí retušovat jen tak, jak mu póza a světlo dovolí, a vše ostatní je prostě naše autentické já. Pokud se s tím vyrovnáme a začneme se mít více rádi, nikdy nás věk ani konfekční velikost, co nezapadá do pomyslné dokonalosti neexistujícího světa módních časopisů, nevyvedou z míry. 

 

 

 

 

 

 

AiayuTest

 Propracovaný design a vzácné ingredience 

Už dávno je pryč doba, kdy využívání přírodních produktů bylo přisuzováno jen lesanám a hippies. Ačkoli smekáme před jejich moudrostí, naše moderní dušička stále touží po tom, aby věc krásně vypadala a zároveň splňovala nejnáročnější požadavky přírodních ingrediencí, recyklovatelných obalů a celkové zodpovědnosti značky, která ji vyvinula. To vše neustále hledáme a opravdu nacházíme. Díky tomu můžeme náš sortiment postupně zvětšovat a upravovat. Vytváříme příležitosti pro malé značky či pop-upy a pořádáme workshopy, aby u nás bylo stále živo.

 

text2

 

Důležitý je respekt 

Sami jsme na tuto cestu nastoupili poměrně nedávno, a proto respektujeme každého cestu k zodpovědnějším nákupům. I když tu přírodní materiály existují tisíce let, až teď se nám plně dostávají i do pečující a dekorativní kosmetiky a do produktů, kde byly dříve zastoupeny jen výjimečně. Když jeden systém končí a nastupuje nový, musí ještě po určitou dobu fungovat společně, proto v panice vyhazovat či zbavovat se všeho, co považujeme za škodlivé  (Jak tedy začít? Čti ZDE ), je hloupé stejně jako ignorovat varování, že riziková chemie tělu nijak neprospívá.

 

    

podcast

 

 

 

EVOLUCE KOSMETIKY ZAČALA V LÍČÍRNĚ

Studie dokazuje, že i malé procento rizikové chemie škodí, můžeme se ji ale obloukem vyhnout.

button2